5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Cardano Fiyatı Son 3 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum rakibi Cardano fiyatı geçtiğimiz gün 1.60 Dolara kadar geriledi. Bu, ADA için son 3 ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum rakibi Cardano fiyatı geçtiğimiz gün 1.60 Dolara kadar geriledi.
  • Bu, ADA için son 3 ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi.
  • ABD’de yaşayan kripto para kullanıcıları Noel’den sonra eToro platformu üzerinde ADA satın alamayacaklar.

ABD’de yaşayan kripto para kullanıcıları Noel’den sonra eToro platformu üzerinde ADA satın alamayacaklar.

Binance indirim kodu

Cardano Fiyatı 1.60 Dolara Geriledi

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Cardano fiyatı geçtiğimiz gün, 9 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 1.60 Dolara geriledi. ADA, 2 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.09 Dolar seviyesinden sonra %48 oranında değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ADA fiyatındaki düşüş, kripto para ticaret platformu eToro’nun ABD’de yaşayan ADA ve Tron (TRX) kullanıcılarına çeşitli kısıtlamalar getireceği haberlerinin hemen ardından geldi. eToro, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, “gelişen düzenleyici ortamdaki işleri ile ilgili hususlara” atıfta bulunarak, 25 Aralık’tan sonra yeni ADA veya TRX satın alımlarına izin vermeyeceğini; ayrıca 31 Aralık’tan itibaren de ADA ve TRX’in “stake edilme” sürecini de durduracağını duyurdu.

eToro, ADA’nın son 24 saatteki işlem hacminin yaklaşık %1’ini oluşturuyor; ancak haberler, geçtiğimiz gün ADA’nın %9’un üzerinde değer kaybetmesine neden oldu. Bu süreçte Cardano, 52 milyar Dolarlık bir piyasa değerine geri çekilirken; 7 milyar Dolar piyasa değerine sahip olan TRX de %6’lık bir fiyat düşüşü yaşadı.

Cardano Bir Süredir Düşüş Eğilimi Gösteriyor

Cardano’nun kurucusu IOHK CEO’su Charles Hoskinson konu ile ilgili attığı tweette, “ADA hâlâ eToro’da mevcut ve ABD dışındaki müşteriler serbestçe ADA ticareti yapabilir.” ifadelerini kullanarak Cardano yatırımcılarındaki “endişeyi” bir nebze de olsa azaltmaya çalıştı.

İlgili Haber:  Kiss Grubunun Basçısı Gene Simmons’dan Bitcoin'e Öpücük

Öte yandan Cardano, zaten bir süredir düşüş eğilimi gösteren bir kripto para idi. ADA’nın şu anki değeri, 1 ay öncesine göre %24 oranında daha aşağıda seyrediyor. Eylül ayında Cardano blok zinciri, akıllı sözleşmelerin ve bu bağlamda merkezi olmayan uygulamaların (DeFi) ve NFT’lerin ağa gelmesini sağlayan önemli bir yükseltme yaşasa da; bu süreç blok zincirinde henüz tam anlamıyla başarıya ulaşmış gibi görünmüyor.

Merkezi olmayan borsalara tahsis edilen kripto para miktarını izleyen DeFi Llama, henüz Cardano’yu listelemiyor. DeFi Llama, Cardano’daki “toplam kilitli değerin”, Solana, Avalanche ve Terra gibi Ethereum rakiplerinin daha da altında olduğunu belirtiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar