27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Cardano Fiyatı, Son İki Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano (ADA) fiyatı, geliştiricisi Charles Hoskinson’ın akıllı sözleşmelerin yayınlanma tarihini değiştirmesiyle birlikte 24 saat içinde %12 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano fiyatı, son 24 saat içinde %12 oranında yükseldi ve 1.65 Dolar seviyesini aşmayı başardı.
  • Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Alonzo yükseltmesinin önümüzdeki ay yapılması planlanan Cardano Zirvesi’nden önce gerçekleşeceğini açıkladı.

Cardano fiyatı, son 24 saat içinde %12 oranında yükseldi ve 1.65 Dolar seviyesini aşmayı başardı. Bu, ADA’nın Haziran ayının başından bu yana ulaştığı en yüksek fiyat seviyesi olarak kaydedildi.

Binance indirim kodu

Cardano Fiyatı Neden Arttı?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Periscope’ta yaptığı bir yayında, “Alonzo hard forkunun ne zaman gerçekleşeceğini yakında duyuracağız ve bu noktada Cardano’da akıllı sözleşmeler üretebileceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hoskinson, ilerleyen dakikalarda ise söz konusu Alonzo yükseltmesinin önümüzdeki ay yapılması planlanan Cardano Zirvesi’nden önce gerçekleşeceğini söyledi.

Cardano, 2017’de yayına girmesinden bu yana kademeli olarak ağına yeni işlevler ekledi. Ağ, Ethereum gibi, blok zinciri tabanlı değiştirilemez tokenler olan NFT’lerin üretimine izin veriyor.

Alonzo Yükseltmesi

Alonzo yükseltmesi ise bir hisse kanıtı ağı olan Cardano için şimdiye kadar gerçekleşmiş en önemli güncellemelerden biri olacak; çünkü yükseltme, merkezi olmayan finansın (DeFi) ağda gördüğü işlevi daha da artıracak. DeFi platformları, bankalar ve komisyoncular gibi aracı kurumların yerine akıllı sözleşmelere, yani belirli koşullar yerine getirildiğinde otomatik olarak yürütülen programlara güvenir.

ADA, son 24 saat içinde ilk 10 kripto para arasında en çok kâr bildiren token olsa da diğer pek çok kripto para da iyi bir gün geçirdi. Ethereum çok küçük bir artış kaydetti, Binance Coin %4 yükseldi, Uniswap %3 kazanç elde etti. Buna karşın lider kripto para Bitcoin %1 oranında geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar