30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Cardano Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı; Mark Cuban, Dikkatini Cardano’ya Çevirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, milyarder girişimci Mark Cuban’ı ADA’ya çekebilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano, dün tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.
  • Milyarder girişimci Mark Cuban’ın birçok takipçisi de Cuban’a Cardano ile ilgili fikirlerini sordu.
  • Cuban ise Cardano ile ilgili bilgi almaya hazır olduğunu söyledi. Hemen ardından Cardano kurucusu Charles Hoskinson da eğitim vermek için hazır olduğunu tweetledi.

Cardano (ADA) fiyatı, geçtiğimiz hafta genelinde %50’den fazla artış yaşadı. ADA, dün tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olan 2.49 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Mark Cuban ve Cardano

ADA’nın son rekoru, Dallas Mavericks’in sahibi, Shark Tank yıldızı ve kripto para hayranı Mark Cuban’ın da dikkatini çekti. Cardano kurucusu Hoskinson da Cuban’ı ADA dünyasına çekmek için gelen fırsatı değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto ile ilgili sık sık tweet atan Cuban’a dün Cardano’nun yükselişi ile ilgili takipçilerinden fazlasıyla soru geldi. Cuban ilk olarak, “Kişisel olarak ADA’yı herhangi bir şey için kullanabilir misiniz? Eğer öyleyse, ne için kullandınız? Bu, tüm kriptolar hakkında sorduğum bir soru. Kendinizi, bu çok değerli bulduğunuz şeyleri gerçekten kullanırken buluyor musunuz?” cevabını yazdı..

Akşamın ilerleyen saatlerinde başka bir Cardano hayranı, Cuban’ın ekibinin Cardano’yu ödeme yöntemi olarak kabul etmesini önerdi. Cuban’ın ekibi, özellikle basketbol takımı Dallas Mavericks’te Dogecoin’i Mart ayından bu yana bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Bu önerinin üzerine Cuban, “Eğer onu almak için Bitpay kullanabilirsen; ben de ADA ile satış yapmaktan mutlu olurum.” diye yazdı. Bir süre sonra konuşmaya Cardano kurucusu Charles Hoskinson da dahil oldu ve Cuban’a “Bir ara Colorado’daki çiftliğe gelin ve bununla ilgili sohbet edelim.” yazdı.

İlgili Haber:  Merkezi Olmayan Kripto Para Borsaları (DEX) Günden Güne Büyüyor

Cardano Kurucusu Hoskinson, Cuban’ı İkna Edebildi mi?

Dört saat sonra Hoskinson, Cuban’a cevap olarak bir tweet daha attı. Cardano kurucusu bu sefer projesini ünlü milyardere net bir biçimde açıklayan 12 dakikalık bir videoyu tweetledi.

Cardano’yu başlatmak için Ethereum’dan ayrılmış olan Hoskinson, videonun büyük bir bölümünü de Cuban’a Ethereum’un eksiklerini anlatmak için ayırdı.

Hoskinson, ayrıca, Cuban’ın en başta sorduğu “ADA ile ne yapabilirsiniz?” sorusuna cevap olarak, “Bugün ADA’nızla varlık ihraç edebilir, şarap satın alabilir, otellerde (50.000’den fazla lokasyonda) kalabilirsiniz. Milyarlarca dolar değerinde ADA günlük olarak hareket ediyor. Ethereum’un aksine, onunla oy verebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Peki Cuban, Cardano konusunda ikna oldu mu? 8.4 milyon Twitter takipçisi bunu yakında öğrenecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar