7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Kripto Paranın Geleceği ile İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano, büyük bir ABD telekom şirketiyle ortaklık kurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kripto paranın geleceğine dair önemli açıklamalar yaptı.
  • Hoskinson, Cardano’yu geliştiren yazılım şirketi Input Output’un, ABD merkezli telekom devi Dish ile stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.
  • Ayrıca Cardano ağına birtakım yenilikler de geliyor.

Cardano Summit 2021 adı verilen sanal buluşmada, dünyanın dört bir yanındaki ADA hayranlarını temsil eden yaklaşık 100 avatar bir araya geldi ve kripto paranın kurucusu Charles Hoskinson’ın Cardano’nun geleceği ile ilgili açıklamalarını dinledi.

Binance indirim kodu

Hoskinson, Kendini Steve Jobs’a Benzetti

Charles Hoskinson, Cardano’yu geliştiren yazılım şirketi Input Output’a “Apple” benzetmesi yaptı (bu noktada kendisi için de mütevazı bir şekilde “yeni Steve Jobs” benzetmesi yapmış olabilir).

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hoskinson, Cardano topluluğuna yönelik yaptığı konuşmada, “Beni yeniden insanlara inandırdınız. Çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir dağ olmadığına beni inandırdınız.” ifadelerini kullandı.

Kripto paranın kurucusu, Cardano uygulamaları için yakında “merkezi olmayan bir uygulama mağazasının” kullanıcılara hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Üstelik Apple’ın App Store’unun aksine, bu uygulamaları yüklemek için kimseden izin alınması gerekmeyecek. Ayrıca Cardano ile ilgili bir mobil cüzdanın da yakında geliştirileceği belirtildi. Tüm bunlara ek olarak Chainlink platformunun da Cardano ile entegre olacağı duyuruldu.

Dish ve Cardano Ortaklığı

Açılış konuşmasında Hoskinson, Dish ve Input Output’un stratejik bir ortaklık anlaşmasına imza attığını da duyurdu. Dish, uydu TV altyapısını işleten bir Amerikan Fortune 200 şirketi olarak tanınıyor.

Input Output’un bu ortaklık çerçevesinde tam olarak nasıl bir hizmet sağlayacağı henüz belli değil. Ancak DISH Office of Innovation’ın kurucu ortağı ve başkanı Chris Ergen söz konusu ortaklık anlaşması ile ilgili, “Blockchain’ler bağlantı olmadan bir işe yaramaz. Bir araya gelen teknolojiler ise katlanarak daha büyük olur.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar