9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Kripto Paranın Geleceği ile İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Önemli Gelişmeler

Cardano, büyük bir ABD telekom şirketiyle ortaklık kurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kripto paranın geleceğine dair önemli açıklamalar yaptı.
  • Hoskinson, Cardano’yu geliştiren yazılım şirketi Input Output’un, ABD merkezli telekom devi Dish ile stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.
  • Ayrıca Cardano ağına birtakım yenilikler de geliyor.

Cardano Summit 2021 adı verilen sanal buluşmada, dünyanın dört bir yanındaki ADA hayranlarını temsil eden yaklaşık 100 avatar bir araya geldi ve kripto paranın kurucusu Charles Hoskinson’ın Cardano’nun geleceği ile ilgili açıklamalarını dinledi.

blank

Hoskinson, Kendini Steve Jobs’a Benzetti

Charles Hoskinson, Cardano’yu geliştiren yazılım şirketi Input Output’a “Apple” benzetmesi yaptı (bu noktada kendisi için de mütevazı bir şekilde “yeni Steve Jobs” benzetmesi yapmış olabilir).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Hoskinson, Cardano topluluğuna yönelik yaptığı konuşmada, “Beni yeniden insanlara inandırdınız. Çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir dağ olmadığına beni inandırdınız.” ifadelerini kullandı.

Kripto paranın kurucusu, Cardano uygulamaları için yakında “merkezi olmayan bir uygulama mağazasının” kullanıcılara hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Üstelik Apple’ın App Store’unun aksine, bu uygulamaları yüklemek için kimseden izin alınması gerekmeyecek. Ayrıca Cardano ile ilgili bir mobil cüzdanın da yakında geliştirileceği belirtildi. Tüm bunlara ek olarak Chainlink platformunun da Cardano ile entegre olacağı duyuruldu.

Dish ve Cardano Ortaklığı

Açılış konuşmasında Hoskinson, Dish ve Input Output’un stratejik bir ortaklık anlaşmasına imza attığını da duyurdu. Dish, uydu TV altyapısını işleten bir Amerikan Fortune 200 şirketi olarak tanınıyor.

Input Output’un bu ortaklık çerçevesinde tam olarak nasıl bir hizmet sağlayacağı henüz belli değil. Ancak DISH Office of Innovation’ın kurucu ortağı ve başkanı Chris Ergen söz konusu ortaklık anlaşması ile ilgili, “Blockchain’ler bağlantı olmadan bir işe yaramaz. Bir araya gelen teknolojiler ise katlanarak daha büyük olur.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  JPMorgan'ın Uyarısından Sonra Bitcoin 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend