6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

Cardano Kurucusu Hoskinson, ADA ile İlgili Söylentilere Çok Sert Cevap Verdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano’nun açık test ağında akıllı sözleşmeler özelliğini hayata geçirmesi, Ethhub.io kurucularından Anthony Sassano tarafından eleştirildi. Sassano, Ethereum topluluğu içerisinde sözü geçen isimlerden birisi ve tekrardan Cardano için olumsuz eleştirilerde bulundu. Sassano’nun eleştirileri son birkaç gündür Twitter üzerinde ADA için korku ve paniğe neden oldu.

Binance indirim kodu

Cardano Gerçekten de Çalışmıyor mu?

Sassano ilk olarak bir Reddit başlığından aldığı ekran görüntülerini paylaşarak bir tartışmaya neden oldu. Ekran görüntülerinde, Cardano üzerinde 3 Eylül’de hayata geçen bir swap borsası olan Minswap’a dair bir problem bulunuyordu.

Binance indirim kodu

Hatadan bahsetmek gerekecek olursa, kullanıcılar platform üzerinde token swap etmek ve likidite sağlamak istediklerinde sürekli hatalar ile karşılaştılar. Buna ek olarak Cardano’nun EUTXO modeli de her bir blok için tek bir işleme izin vererek Minswap borsasının pratikte kullanılamaz hale gelmesine yol açtı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sassano’nun paylaştığı bilgilerin Twitter üzerinde viral hale gelmesiyle birlikte insanlar Cardano’nun akıllı sözleşmeler özelliğinin çalışmadığına ve Blockchain’in bozuk olduğuna dair birtakım yargılara vardılar. Hatta topluluk içerisindeki bazı kullanıcılar, bu tür bir problemin Cardano için ölüm fermanı olduğuna dair spekülasyonlarda bulundular ve Cardano ekibinin hakem onaylı araştırmasını sorgulamaya başladılar.

Ancak ardından, Cardano üzerindeki SundaeSwap Labs, konuyla ilgili bazı yanlış anlaşılmaların çözümlenmesine yardım etti. Şirket, ADA Blockchain’inin aslında blok başına yüzlerce işlem yapabildiğini iddia etti. Proje bununla birlikte Cardano Blockchain’i üzerinde emir defteri tabanlı bir borsa yapılması fikrini de ortaya attı. Bu tür bir borsa Ethereum ya da diğer hibrit borsalar üzerinde mümkün olmuyordu. SundaeSwap, bu konuyla ilgili bir çözüm yolu bulduklarını iddia ediyor.

ADA Kurucusu İddialara Cevap Verdi

Sonrasında ise bu tartışma IOG CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un kulağına gitti. Kısa bir süre önce gerçekleşen bir soru-cevap etkinliğinde Hoskinson, son tartışmaların kuru gürültü ve korku yayma amacıyla çıkarıldığını düşündüğünü söyledi: “Reddit karşı çıkıyor, Twitter karşı çıkıyor, Telegram karşı çıkıyor. Beyler bunların hepsi kuru gürültü ve korku yayma amaçlı yapılıyor. Dünyadaki en zor şeylerden biri, merkezsiz olan ve aynı zamanda Bizans aktörlerini de kabul eden, gerçekten de ölçeklenebilir olan bir dağıtılmış sistem inşa etmektir.

İlgili Haber:  DeFi Piyasaları 100 Milyar Dolar Barajını Aşarak Tarihi Bir Rekora İmza Attı

Cardano kurucusu bunun ardından akıllı sözleşmeleri ölçeklendirebilmek için, Hydra gibi zincir dışı çözümlerin kullanılması gerektiğini söyledi. Ünlü CEO ayrıca Ethereum’un, Optimistic rollups (ORUs) gibi çözümlere milyonlarca dolar yatırım yaptığını da belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar