6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

Cardano Kurucusu Hoskinson, Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgili Önemli Bir Açıklama Yaptı: “Başardık!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

7 Eylül tarihi Bitcoin tarihi için gerçekten de bir dönüm noktası olarak nitelendirilebilir mi? Cardano kurucusu, yaptığı açıklamalarında bu şekilde düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Charles Hoskinson Bitcoin (BTC)’e tebriklerini sundu. Cardano kurucusu Hoskinson, 7 Eylül’de El Salvador’un Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi haline getirmesinin ardından, diğer ülkelerin de bu adımı yakında takip edeceğini düşünüyor. Hoskinson, 7 Eylül tarihinde yaptığı bir YouTube canlı yayınında şöyle dedi: “Önümüzdeki yıllarda giderek artan sayıda ülke kripto paraları para politikaları alanında daha fazla kullanmaya başlayacak.

Binance indirim kodu

Ethereum’un kurucularından biri olan ve aynı zamanda kripto para sektörünün öncülerinden biri konumundaki Hoskinson, Orta Amerika’daki bu gelişmeyi fırsat bilip Bitcoin ve altcoinler hakkındaki düşüncelerini aktardı. Bununla birlikte Hoskinson boğa lehine tahminler yürüttü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hoskinson Bitcoin Adaptasyonuna İnanıyor

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’a göre, Bitcoin ve genel kripto para piyasası epey yol kat etti. Hoskinson’a göre dünya, her ülkenin kendi kripto para stratejisini belirlemesini gerektirecek bir konuma geldi. Hoskinson’a göre bu trend durmaksızın devam edecek: “25 yaşın altındaki insanların büyük çoğunluğu kripto paralara olumlu yaklaşıyor ve bunların birçoğu kendisi kripto para yatırımı yapıyor. Gelecek budur.”

Hoskinson ayrıca kripto para dünyasındaki farklı aktörlerin, kendi aralarındaki birlik ve beraberliğe daha çok dikkat etmesi gerektiğini söyledi. CEO’ya göre kripto paraların aralarındaki benzerlikler, farklılıklarından çok daha fazla. Hoskinson, kripto paraların nihai amacı olan merkezi para birimi sistemlerine bir alternatif oluşturmanın sonunda başarılı olduğunu belirtti: “Sektör olarak biz, kazandık. Şimdi ise bununla ilgili geriye, bunun ne olduğuna dair detayları belirlemek kaldı.

Bununla birlikte Charles Hoskinson’ın kendi projesi olan Cardano için de önemli gelişmeler kapıda bulunuyor. ADA, 12 Eylül tarihinde akıllı sözleşmeler güncellemesini hayata geçirecek. Güncelleme öncesinde, ADA yatırımcılarının coine akın etmesiyle birlikte ADA fiyatı birbiri ardında en yüksek fiyat rekorunu tazelemişti.

İlgili Haber:  Morgan Stanley'den Bitcoin (BTC)'e Büyük Yatırım Geldi!

Bitcoin’den kısmen bağımsız bir şekilde bir ralli yaşayan ADA, günler içerisinde 3 dolar barajını aşmış ve 3.10 dolara kadar tırmanmıştı. Bunun ardından yine Bitcoin yükselirken ADA fiyatı bu kez düşüş yaşamış ve yatay hareket sergilemeye başlamıştı. Bitcoin’in son çöküşünden ADA da etkilendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar