10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Cardano Kurucusu Hoskinson, Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgili Önemli Bir Açıklama Yaptı: “Başardık!”

Önemli Gelişmeler

7 Eylül tarihi Bitcoin tarihi için gerçekten de bir dönüm noktası olarak nitelendirilebilir mi? Cardano kurucusu, yaptığı açıklamalarında bu şekilde düşündüğünü söyledi.

blank

Charles Hoskinson Bitcoin (BTC)’e tebriklerini sundu. Cardano kurucusu Hoskinson, 7 Eylül’de El Salvador’un Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi haline getirmesinin ardından, diğer ülkelerin de bu adımı yakında takip edeceğini düşünüyor. Hoskinson, 7 Eylül tarihinde yaptığı bir YouTube canlı yayınında şöyle dedi: “Önümüzdeki yıllarda giderek artan sayıda ülke kripto paraları para politikaları alanında daha fazla kullanmaya başlayacak.

blank

Ethereum’un kurucularından biri olan ve aynı zamanda kripto para sektörünün öncülerinden biri konumundaki Hoskinson, Orta Amerika’daki bu gelişmeyi fırsat bilip Bitcoin ve altcoinler hakkındaki düşüncelerini aktardı. Bununla birlikte Hoskinson boğa lehine tahminler yürüttü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Hoskinson Bitcoin Adaptasyonuna İnanıyor

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’a göre, Bitcoin ve genel kripto para piyasası epey yol kat etti. Hoskinson’a göre dünya, her ülkenin kendi kripto para stratejisini belirlemesini gerektirecek bir konuma geldi. Hoskinson’a göre bu trend durmaksızın devam edecek: “25 yaşın altındaki insanların büyük çoğunluğu kripto paralara olumlu yaklaşıyor ve bunların birçoğu kendisi kripto para yatırımı yapıyor. Gelecek budur.”

Hoskinson ayrıca kripto para dünyasındaki farklı aktörlerin, kendi aralarındaki birlik ve beraberliğe daha çok dikkat etmesi gerektiğini söyledi. CEO’ya göre kripto paraların aralarındaki benzerlikler, farklılıklarından çok daha fazla. Hoskinson, kripto paraların nihai amacı olan merkezi para birimi sistemlerine bir alternatif oluşturmanın sonunda başarılı olduğunu belirtti: “Sektör olarak biz, kazandık. Şimdi ise bununla ilgili geriye, bunun ne olduğuna dair detayları belirlemek kaldı.

Bununla birlikte Charles Hoskinson’ın kendi projesi olan Cardano için de önemli gelişmeler kapıda bulunuyor. ADA, 12 Eylül tarihinde akıllı sözleşmeler güncellemesini hayata geçirecek. Güncelleme öncesinde, ADA yatırımcılarının coine akın etmesiyle birlikte ADA fiyatı birbiri ardında en yüksek fiyat rekorunu tazelemişti.

İlgili Haber:  Ünlü Analist Eylül Ayı İçin Cardano Fiyatını Değerlendirdi!

Bitcoin’den kısmen bağımsız bir şekilde bir ralli yaşayan ADA, günler içerisinde 3 dolar barajını aşmış ve 3.10 dolara kadar tırmanmıştı. Bunun ardından yine Bitcoin yükselirken ADA fiyatı bu kez düşüş yaşamış ve yatay hareket sergilemeye başlamıştı. Bitcoin’in son çöküşünden ADA da etkilendi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend