30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Cardano (ADA), Litecoin (LTC), NEAR – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son birkaç gün, Cardano’nun grafiğinde atak yapmasıyla geçti. Ancak analiste göre, ADA’nın uzun vadeli ayı görünümünü kırabilmesi için yüksek hacimler ile birlikte 1.47 dolar bandını geçmesi gerekiyor. Bununla birlikte LTC fiyatı 167 dolar seviyesine gerilerken güçlü bir trend konusunda halen net bir görünüm yok.

Binance indirim kodu

Bu kripto paraların aksine NEAR, 24 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasına rağmen yavaşlama belirtisi göstermedi. Analist, NEAR için RSI göstergesinin aşırı alış bölgesine giriş yapma tehlikesi bulunduğunu söylüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

Analiste göre ADA, dört saatlik grafiğinde, boğaların 21 haftalık bir destek noktası olan 1.2 doları savunmalarıyla birlikte, yükselen ve genişleyen bir takoz (beyaz) formasyonu gösterdi.

20 Aralık tarihinden itibaren %23.29 değer kazanan altcoinin yükselişi, 24 Aralık tarihinde en yakın direnç noktası olan 1.47 dolar seviyesine yükselmesine kadar devam etti. Analiste göre bundan sonra gelen gerileme, 20 SMA (kırmızı) göstergesiyle çakışan alt trend çizgisinde destek buldu.

Analiste göre, OBV göstergesinin altcoin 1.2 dolar olduğu zamanki bölgesinde yer almasıyla birlikte, ADA fiyatı için bir trend dönüşümü ihtimali bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 1.42 dolar seviyesinden işlem görüyor. RSI göstergesi, analiste göre altı haftalık zirvesine çıkmasının ardından boğa lehine gözüktü.

Litecoin (LTC)

blank

Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte LTC 23 Aralık tarihinde %8.44’lük bir yükseliş göstermişti. Analiste göre bu yükseliş, altcoinin fiyatını bir önceki gidiş geliş aralığı olan 143 dolar ile 156 dolar arasına çıkardı.

Ancak analist, altcoinin fiyatının 20 SMA (kırmızı) değerine geri düşmesiyle birlikte ayıların elinin de boş olmadığını düşünüyor. Hacim oskilatörünün fiyat hareketinin aksine alçak tepeler yapması, analiste zayıf bir boğa hamlesi lehine yorumlanabilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), EOS, SushiSwap (SUSHI) - Altcoin Fiyat Analizi - 8 Aralık

Bu yazının yazıldığı anlarda LTC fiyatı 161.7 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hatta yakın bir bölgeden destek buldu ve boğa lehine görünüm verdi.

Near Protocol (NEAR)

blank

Alçalan bir kanal içerisinde hareket eden NEAR fiyatı, çift dip formasyonundan bir çıkış yakaladı. 20 Aralık tarihinden itibaren etkileyici bir şekilde %82.76 değer kazanan altcoin, 24 Aralık tarihinde 15.9 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda NEAR fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin üstünde, 15.11 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, ilginç bir şekilde aşırı alış bölgesinde bir destek noktası oluşturarak oldukça boğa lehine bir görünüm verdi. Buna rağmen hacim oskilatörü göstergesi ise son üç gündür alçak tepeler oluşturuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar