26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Cardano (ADA), Litecoin (LTC), NEAR – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son birkaç gün, Cardano’nun grafiğinde atak yapmasıyla geçti. Ancak analiste göre, ADA’nın uzun vadeli ayı görünümünü kırabilmesi için yüksek hacimler ile birlikte 1.47 dolar bandını geçmesi gerekiyor. Bununla birlikte LTC fiyatı 167 dolar seviyesine gerilerken güçlü bir trend konusunda halen net bir görünüm yok.

Binance indirim kodu

Bu kripto paraların aksine NEAR, 24 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasına rağmen yavaşlama belirtisi göstermedi. Analist, NEAR için RSI göstergesinin aşırı alış bölgesine giriş yapma tehlikesi bulunduğunu söylüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 12 25 17 08 32 2048x898 1

Analiste göre ADA, dört saatlik grafiğinde, boğaların 21 haftalık bir destek noktası olan 1.2 doları savunmalarıyla birlikte, yükselen ve genişleyen bir takoz (beyaz) formasyonu gösterdi.

20 Aralık tarihinden itibaren %23.29 değer kazanan altcoinin yükselişi, 24 Aralık tarihinde en yakın direnç noktası olan 1.47 dolar seviyesine yükselmesine kadar devam etti. Analiste göre bundan sonra gelen gerileme, 20 SMA (kırmızı) göstergesiyle çakışan alt trend çizgisinde destek buldu.

Analiste göre, OBV göstergesinin altcoin 1.2 dolar olduğu zamanki bölgesinde yer almasıyla birlikte, ADA fiyatı için bir trend dönüşümü ihtimali bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 1.42 dolar seviyesinden işlem görüyor. RSI göstergesi, analiste göre altı haftalık zirvesine çıkmasının ardından boğa lehine gözüktü.

Litecoin (LTC)

LTCUSDT 2021 12 25 17 44 29 2048x898 1

Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte LTC 23 Aralık tarihinde %8.44’lük bir yükseliş göstermişti. Analiste göre bu yükseliş, altcoinin fiyatını bir önceki gidiş geliş aralığı olan 143 dolar ile 156 dolar arasına çıkardı.

Ancak analist, altcoinin fiyatının 20 SMA (kırmızı) değerine geri düşmesiyle birlikte ayıların elinin de boş olmadığını düşünüyor. Hacim oskilatörünün fiyat hareketinin aksine alçak tepeler yapması, analiste zayıf bir boğa hamlesi lehine yorumlanabilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Solana (SOL), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 5 Aralık

Bu yazının yazıldığı anlarda LTC fiyatı 161.7 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hatta yakın bir bölgeden destek buldu ve boğa lehine görünüm verdi.

Near Protocol (NEAR)

NEARUSDT 2021 12 25 17 56 03 2048x898 1

Alçalan bir kanal içerisinde hareket eden NEAR fiyatı, çift dip formasyonundan bir çıkış yakaladı. 20 Aralık tarihinden itibaren etkileyici bir şekilde %82.76 değer kazanan altcoin, 24 Aralık tarihinde 15.9 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda NEAR fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin üstünde, 15.11 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, ilginç bir şekilde aşırı alış bölgesinde bir destek noktası oluşturarak oldukça boğa lehine bir görünüm verdi. Buna rağmen hacim oskilatörü göstergesi ise son üç gündür alçak tepeler oluşturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend