29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), MATIC, The Sandbox (SAND) – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kasım ayında birçok kripto para büyük düşüşler göstererek destek noktalarına çekilmişti. Ancak boğalar, gerçekleştirdikleri hamleler ile birlikte bu seviyelerin korunmasını sağladı ve bir yükseliş çabası gösterdi. Bunun sonucunda da ADA ve MATIC fiyatı son 24 saatte tırmanış yaşadı.

Binance indirim kodu

Analiste göre MATIC fiyatı, 3 Aralık tarihinde uzun vadeli direncini kırarak son altı ayın en yüksek seviyesine geldi. Diğer taraftan analist, SAND altcoininin ise karmaşık sinyaller verdiğini düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 12 03 11 55 56 2048x898 1

Son dört gündür çabalayan boğalar, analiste göre en yakın direnç noktası olan 1.62 dolar seviyesi nihayet 2 Aralık tarihinde aşılmayı başarıldı. Sonuç olarak ADA fiyatı, son 24 saatte %9.3 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 1.66 dolardan işlem gördü.

Analiste göre altcoinin RSI değeri son üç haftanın zirvesine çıktı ve aşırı alış bölgesine yakın seyretti. Şimdi ise analiste göre, boğa lehine bir görünümün ardından boğa gücünde bir zayıflama gözleniyor. Analist bu yüzden 1.62 doların tekrardan ayılar tarafından test edilebileceğine inanıyor. Bununla birlikte analiste göre DMI ve AO göstergeleri boğa lehine görünmeyi sürdürdü.

MATIC

MATICUSDT 2021 12 03 12 51 54 2048x898 1

MATIC fiyatı 18 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Bununla birlikte boğalar, analiste göre 1.43 dolardaki desteğin sağlam kalmasını sağladı. Sonrasında 14 gün içerisinde %48.9’luk bir ralli gerçekleştiren altcoin, 2.22 dolara kadar ulaşarak son altı aydır bir direnç noktası oluşturan bu seviyeyi kırmayı başardı. Bu gelişme ile birlikte MATIC fiyatı 3 Aralık tarihinde son altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 24 saatteki %4.5’lik yükselişi ile beraber 2.23 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi, aşırı alış bölgesini üç gündür test ediyor ve oldukça hareketli seyrediyor. Bununla birlikte analist, DMI ve MACD göstergelerinin önceki bulguları onayladığını düşünüyor.

İlgili Haber:  EOS Fiyat Analizi - EOS Fiyatında Neler Oluyor? - 19 Eylül

The Sandbox (SAND)

SANDUSDT 2021 12 03 13 09 45 2048x898 1

SAND fiyatı 11 Kasım ile 25 Kasım tarihleri arasında %315’lik bir ralli yaşamış ve altcoinin fiyatı 25 Kasım tarihinde yeni bir ATH oluşturmuştu.

Buna rağmen bu yazının yazıldığı anlarda son yedi günde %9.6 değer kaybeden altcoin, 6.53 dolardan işlem gördü. Analist bu düşüşün, son 19 gündür ilk kez yukarı yönlü kanaldan bir düşüşe neden olduğunu düşünüyor.

Analiste göre RSI göstergesi, orta hat civarında seyrederek nötr sinyaller verdi. Dahası, analiste göre DMI ve AO göstergeleri boğa lehine bir tablo izledi. Analist, ADX’in ise oldukça zayıf bir yönelimsel trend sergilediğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend