9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Cardano (ADA), MATIC, The Sandbox (SAND) – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kasım ayında birçok kripto para büyük düşüşler göstererek destek noktalarına çekilmişti. Ancak boğalar, gerçekleştirdikleri hamleler ile birlikte bu seviyelerin korunmasını sağladı ve bir yükseliş çabası gösterdi. Bunun sonucunda da ADA ve MATIC fiyatı son 24 saatte tırmanış yaşadı.

Binance indirim kodu

Analiste göre MATIC fiyatı, 3 Aralık tarihinde uzun vadeli direncini kırarak son altı ayın en yüksek seviyesine geldi. Diğer taraftan analist, SAND altcoininin ise karmaşık sinyaller verdiğini düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

Son dört gündür çabalayan boğalar, analiste göre en yakın direnç noktası olan 1.62 dolar seviyesi nihayet 2 Aralık tarihinde aşılmayı başarıldı. Sonuç olarak ADA fiyatı, son 24 saatte %9.3 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 1.66 dolardan işlem gördü.

Analiste göre altcoinin RSI değeri son üç haftanın zirvesine çıktı ve aşırı alış bölgesine yakın seyretti. Şimdi ise analiste göre, boğa lehine bir görünümün ardından boğa gücünde bir zayıflama gözleniyor. Analist bu yüzden 1.62 doların tekrardan ayılar tarafından test edilebileceğine inanıyor. Bununla birlikte analiste göre DMI ve AO göstergeleri boğa lehine görünmeyi sürdürdü.

MATIC

blank

MATIC fiyatı 18 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Bununla birlikte boğalar, analiste göre 1.43 dolardaki desteğin sağlam kalmasını sağladı. Sonrasında 14 gün içerisinde %48.9’luk bir ralli gerçekleştiren altcoin, 2.22 dolara kadar ulaşarak son altı aydır bir direnç noktası oluşturan bu seviyeyi kırmayı başardı. Bu gelişme ile birlikte MATIC fiyatı 3 Aralık tarihinde son altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 24 saatteki %4.5’lik yükselişi ile beraber 2.23 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi, aşırı alış bölgesini üç gündür test ediyor ve oldukça hareketli seyrediyor. Bununla birlikte analist, DMI ve MACD göstergelerinin önceki bulguları onayladığını düşünüyor.

İlgili Haber:  Ünlü Analist Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini Paylaştı ve 5 Altcoine Dikkat Çekti!

The Sandbox (SAND)

blank

SAND fiyatı 11 Kasım ile 25 Kasım tarihleri arasında %315’lik bir ralli yaşamış ve altcoinin fiyatı 25 Kasım tarihinde yeni bir ATH oluşturmuştu.

Buna rağmen bu yazının yazıldığı anlarda son yedi günde %9.6 değer kaybeden altcoin, 6.53 dolardan işlem gördü. Analist bu düşüşün, son 19 gündür ilk kez yukarı yönlü kanaldan bir düşüşe neden olduğunu düşünüyor.

Analiste göre RSI göstergesi, orta hat civarında seyrederek nötr sinyaller verdi. Dahası, analiste göre DMI ve AO göstergeleri boğa lehine bir tablo izledi. Analist, ADX’in ise oldukça zayıf bir yönelimsel trend sergilediğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar