9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 25 Kasım

Önemli Gelişmeler

Kasım ayı, kripto para yatırımcıları için gerçekten de karmaşık bir ay olarak tarihe geçti. Birçok altcoin bu ay yeni dönüm noktalarına ulaştı ya da yeni ATH’ler oluşturdu ve bunun ardından aşağı yönlü dinamik bir düşüş gerçekleştirdi.

blank

Son iki haftadır birok kripto para projesi genel olarak ayı lehine bir tablo sergiliyor. Buna uyumlu olacak şekilde Cardano, Polkadot ve Ethereum Classic, son iki haftada çift haneli kayıplar yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 11 24 17 31 19 2048x950 1

Birçok kripto paranın hareketinin aksine ADA, Eylül ayının başlarından bu yana sürekli bir düşüş halinde bulunuyordu. Kripto para, 2 Eylül tarihinden sonra 27 Ekim tarihinde son 11 haftanın en düşük seviyesine gelene kadar %41.34 kayıp yaşadı. Bunun ardından ise boğaların bir yükseliş trendi başlatması ile birlikte ADA fiyatı 9 Kasım tarihinde son bir ayın zirvesine çıktı.

Bunun ardından gerçekleşen satış dalgasında ise altcoin fiyatı 23 Kasım tarihinde son 15 haftanın dip seviyesine indi. Ayılar 1.8 dolardaki destek seviyesini aştı ve boğalar ise herhangi bir zemin bulmakta zorlandı.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı 1.68 dolardan işlem görüyor. Analist, RSI değerinin aşırı satış bölgesi civarında seyrederek satıcılar lehine olduğuna işaret ediyor. Analist, RSI göstergesi ve fiyat hareketinde yaşanan boğa lehine ayrışma (sarı trend çizgisi) nedeniyle kısa vadede bir toparlanma yaşanabileceğini düşünüyor.

Polkadot (DOT)

DOTUSDT 2021 11 24 17 43 45 2048x950 1

DOT fiyatı, son iki haftadır ayıların sürekli olarak baskı uygulaması ile birlikte  4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin altında seyrediyor.

Analist, ayıların 43 dolar civarında bir direnç seviyesi oluşturduğunu ve 39 dolardaki en yakın destek noktasının altına bir atak yaptığını düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 39.24 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  XRP, Polkadot (DOT) ve Terra (LUNA) - Altcoin Fiyat Analizi - 20 Eylül

Ethereum Classic (ETC)

ETCUSDT 2021 11 24 18 00 56 2048x950 1

Ethereum Classic (ETC) fiyatı 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Analiste göre ETC boğalarının 51.5 dolar direncini aşması için momentumunu arttırması gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 48.22 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri orta hattın altında yer alıyor ve ayı lehine bir tablo sergiliyor. Buna ek olarak analist, AO ve DMI göstergelerinin de ayı lehine bir görüntü verdiğini düşünüyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend