1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 25 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kasım ayı, kripto para yatırımcıları için gerçekten de karmaşık bir ay olarak tarihe geçti. Birçok altcoin bu ay yeni dönüm noktalarına ulaştı ya da yeni ATH’ler oluşturdu ve bunun ardından aşağı yönlü dinamik bir düşüş gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Son iki haftadır birok kripto para projesi genel olarak ayı lehine bir tablo sergiliyor. Buna uyumlu olacak şekilde Cardano, Polkadot ve Ethereum Classic, son iki haftada çift haneli kayıplar yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

Birçok kripto paranın hareketinin aksine ADA, Eylül ayının başlarından bu yana sürekli bir düşüş halinde bulunuyordu. Kripto para, 2 Eylül tarihinden sonra 27 Ekim tarihinde son 11 haftanın en düşük seviyesine gelene kadar %41.34 kayıp yaşadı. Bunun ardından ise boğaların bir yükseliş trendi başlatması ile birlikte ADA fiyatı 9 Kasım tarihinde son bir ayın zirvesine çıktı.

Bunun ardından gerçekleşen satış dalgasında ise altcoin fiyatı 23 Kasım tarihinde son 15 haftanın dip seviyesine indi. Ayılar 1.8 dolardaki destek seviyesini aştı ve boğalar ise herhangi bir zemin bulmakta zorlandı.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı 1.68 dolardan işlem görüyor. Analist, RSI değerinin aşırı satış bölgesi civarında seyrederek satıcılar lehine olduğuna işaret ediyor. Analist, RSI göstergesi ve fiyat hareketinde yaşanan boğa lehine ayrışma (sarı trend çizgisi) nedeniyle kısa vadede bir toparlanma yaşanabileceğini düşünüyor.

Polkadot (DOT)

blank

DOT fiyatı, son iki haftadır ayıların sürekli olarak baskı uygulaması ile birlikte  4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin altında seyrediyor.

Analist, ayıların 43 dolar civarında bir direnç seviyesi oluşturduğunu ve 39 dolardaki en yakın destek noktasının altına bir atak yaptığını düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 39.24 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), AAVE, Verge (XVG) - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Eylül

Ethereum Classic (ETC)

blank

Ethereum Classic (ETC) fiyatı 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Analiste göre ETC boğalarının 51.5 dolar direncini aşması için momentumunu arttırması gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 48.22 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri orta hattın altında yer alıyor ve ayı lehine bir tablo sergiliyor. Buna ek olarak analist, AO ve DMI göstergelerinin de ayı lehine bir görüntü verdiğini düşünüyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar