25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Cardano (ADA), Ripple (XRP), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 2 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Geçtiğimiz ay sürekli olarak yaşanan düşüşün ardından son üç gündür boğalar bir toparlanma hareketi başlatmaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, 28 Kasım tarihinde son ayların en düşük seviyelerinde gerileyen Cardano, XRP ve Ethereum Classic altcoinlerinin fiyatı da uzun vadeli destek seviyelerinden geri sıçrama yaptı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 12 01 17 28 30 2048x950 1

 

9 Kasım tarihinden itibaren %40 değer kaybı yaşayan Cardano, 28 Kasım tarihinde son 16 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise ADA fiyatı eski trendine tekrardan bir dönüş yaptı. Analiste göre üst kanalını yeniden test eden altcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 1.58 dolardan işlem görüyor. Analist RSI göstergesinin orta hat seviyesinde bulunarak nötr sinyaller verdiğini düşünüyor.

Buna rağmen analist, RSI göstergesi ile fiyat hareketi arasındaki ayı lehine ayrışmanın, ADA fiyatındaki düşüşün devam edeceğine dair bir sinyal olabileceğini düşünüyor. Analiste göre DMI göstergesi satıcılar lehine seyrederken MACD ise hafifçe boğa lehine bir görünüm verdi.

XRP

XRPUSDT 2021 12 01 18 04 55 2048x950 1

XRP fiyatı, 10 Kasım tarihinden itibaren %34.4’lük bir düzeltme yaşamış ve bunun ardından 28 Kasım tarihinde son iki ayın en düşük seviyesine gerilemişti.

Bununla birlikte altcoin boğaları ise 16 haftalık bir destek noktası olan 0.896 dolar seviyesinin sağlam kalmasını sağladılar. Genel trende uygun bir şekilde XRP fiyatı son üç gün içerisinde 4 saatlik grafiğinde 20-50 SMA (kırmızı-yeşil) değerlerinin üstüne çıktı.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 1.0022 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, hafifçe boğa lehine görünmesinin ardından orta hat civarına geri döndü. Buna ek olarak analist, MACD göstergesinin hafif bir boğa lehine tutum sergilediğini düşünüyor. Yine de analiste göre ADX göstergesi zayıf bir yönelimsel trend gösterdi. Analiste göre şimdi ise, alçalan kanaldan bir çıkış yaşanabilmesi için, boğaların kazandıkları momentumu daha da arttırması gerekiyor.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Algorand (ALGO) - Altcoin Fiyat Analizi - 30 Aralık

Ethereum Classic (ETC)

ETCUSDT 2021 12 01 18 20 12 2048x950 1

ETF fiyatı, 25 Kasım tarihinde %10.42’lik bir yükseliş yaşamasının ardından bu avantajını korumayı başaramamıştı. Bu yüzden sonraki günlerde altcoinin fiyatı %15’in üzerinde değer kaybetmiş ve 28 Kasım tarihinde de son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise ETC son üç gündür %8.8’lik bir toparlanma yaşadı ve analiste göre simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı 48.52 dolardan işlem görüyor. RSI değeri hafifçe orta hattın üstünde seyretti ve analist göre nötr sinyaller verdi. Analist, MACD göstergesinin boğalar lehine göründüğünü düşünüyor. Buna rağmen ADX ise analiste göre düşük bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend