8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Cardano (ADA), Ripple (XRP), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 2 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz ay sürekli olarak yaşanan düşüşün ardından son üç gündür boğalar bir toparlanma hareketi başlatmaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, 28 Kasım tarihinde son ayların en düşük seviyelerinde gerileyen Cardano, XRP ve Ethereum Classic altcoinlerinin fiyatı da uzun vadeli destek seviyelerinden geri sıçrama yaptı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

 

9 Kasım tarihinden itibaren %40 değer kaybı yaşayan Cardano, 28 Kasım tarihinde son 16 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise ADA fiyatı eski trendine tekrardan bir dönüş yaptı. Analiste göre üst kanalını yeniden test eden altcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 1.58 dolardan işlem görüyor. Analist RSI göstergesinin orta hat seviyesinde bulunarak nötr sinyaller verdiğini düşünüyor.

Buna rağmen analist, RSI göstergesi ile fiyat hareketi arasındaki ayı lehine ayrışmanın, ADA fiyatındaki düşüşün devam edeceğine dair bir sinyal olabileceğini düşünüyor. Analiste göre DMI göstergesi satıcılar lehine seyrederken MACD ise hafifçe boğa lehine bir görünüm verdi.

XRP

blank

XRP fiyatı, 10 Kasım tarihinden itibaren %34.4’lük bir düzeltme yaşamış ve bunun ardından 28 Kasım tarihinde son iki ayın en düşük seviyesine gerilemişti.

Bununla birlikte altcoin boğaları ise 16 haftalık bir destek noktası olan 0.896 dolar seviyesinin sağlam kalmasını sağladılar. Genel trende uygun bir şekilde XRP fiyatı son üç gün içerisinde 4 saatlik grafiğinde 20-50 SMA (kırmızı-yeşil) değerlerinin üstüne çıktı.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı 1.0022 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, hafifçe boğa lehine görünmesinin ardından orta hat civarına geri döndü. Buna ek olarak analist, MACD göstergesinin hafif bir boğa lehine tutum sergilediğini düşünüyor. Yine de analiste göre ADX göstergesi zayıf bir yönelimsel trend gösterdi. Analiste göre şimdi ise, alçalan kanaldan bir çıkış yaşanabilmesi için, boğaların kazandıkları momentumu daha da arttırması gerekiyor.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 28 Ekim

Ethereum Classic (ETC)

blank

ETF fiyatı, 25 Kasım tarihinde %10.42’lik bir yükseliş yaşamasının ardından bu avantajını korumayı başaramamıştı. Bu yüzden sonraki günlerde altcoinin fiyatı %15’in üzerinde değer kaybetmiş ve 28 Kasım tarihinde de son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise ETC son üç gündür %8.8’lik bir toparlanma yaşadı ve analiste göre simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı 48.52 dolardan işlem görüyor. RSI değeri hafifçe orta hattın üstünde seyretti ve analist göre nötr sinyaller verdi. Analist, MACD göstergesinin boğalar lehine göründüğünü düşünüyor. Buna rağmen ADX ise analiste göre düşük bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar