3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), IOTA – Altcoin Fiyat Analizi – 16 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında düşüş eğilimi sürerken Shiba Inu ve IOTA %61.8 Fibonacci seviyesinin altına indi. Dahası, Cardano ayıları kritik bir destek noktası olan 1.26 doları kırdı ve analiste göre bu üç kripto para da ayı lehine bir görünüm veriyor. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Cardano (ADA)

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ADA fiyatı ayı lehine görünümünü sürdürdü ve analiste göre son beş günde 4 saatlik grafiğinde alçalan bir üçgen formasyonu oluşturdu. Ayılar, 20 haftalık bir destek noktası olan 1.26 doları dört kez test etmesinden sonra bu engeli aştılar. Bununla birlikte altcoin boğaları bu seviyenin üstüne üç kez hamle yaptı fakat başarılı olamadılar. Analiste göre sürekli bir şekilde devam eden satış baskısı, altcoinin uzun vadeli ayı lehine olan hareketini hızlandırdı.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı 1.24 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine bir görünüm verdi ve aşağı yönlü hareket etti. Dahası DMI göstergesi analiste göre satıcılar lehine bir tablo sergilerken buna ek olarak zayıf bir yönelimsel trende de işaret etti. Analist, boğaların önündeki en yakın engelin üst trend çizgisi ve 20 SMA (yeşil) bölgesinde olduğuna inanıyor.

Shiba Inu (SHIB)

SHIB fiyatı 2 Aralık tarihinde V zirvesinden bir düşüş yaşamıştı. Altcoin fiyatı analiste göre son 11 gündür alçalan bir kanal (sarı) oluşturdu. Bununla birlikte SHIB, son 15 günde %37 değer kaybetti. Bu düşüş ile beraber hem %61.8’lik altın Fibonacci seviyesi aşıldı hem de ayılar kritik bir öneme sahip olan 0.000035 dolar engelini aştı. Analiste göre şu an ise alçalan kanalın orta çizgisi (beyaz, çizgili) ve bahsi geçen seviye, SHIB boğalarının önünde engel teşkil ediyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Uniswap (UNI), AAVE - Altcoin Fiyat Analizi - 3 Aralık

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 0.00003318 dolardan işlem görüyor.

IOTA

IOTA fiyatı 4 Aralık tarihinde yükselen kanalından bir düşüş yaşamış ve bununla birlikte analiste göre son on gündür alçalan bir kama formasyonu oluşturmuştu. SHIB’e benzer bir şekilde IOTA fiyatı da altın Fibonacci seviyesinin altına indi ve iki aylık bir destek olan 1.18 dolar seviyesi de aşıldı. Analiste göre bu düşüş ile beraber altcoinin uzun vadeli boğa görünümü zarar görmüş olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda IOTA fiyatı 1.04 dolardan işlem görüyor. Analiste göre altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri ayı gücünde artışa işaret ediyor. Analist, RSI göstergesinin ani düşüşü ile birlikte ayı lehine olduğunu ve yönünün aşağı olduğuna inanıyor. Analiste göre DMI çizgilerinin de farklı yönlere bakması, ayı lehindeki görünüme katkı sağladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar