26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), IOTA – Altcoin Fiyat Analizi – 16 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasında düşüş eğilimi sürerken Shiba Inu ve IOTA %61.8 Fibonacci seviyesinin altına indi. Dahası, Cardano ayıları kritik bir destek noktası olan 1.26 doları kırdı ve analiste göre bu üç kripto para da ayı lehine bir görünüm veriyor. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 12 15 18 16 20 2048x898 1

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ADA fiyatı ayı lehine görünümünü sürdürdü ve analiste göre son beş günde 4 saatlik grafiğinde alçalan bir üçgen formasyonu oluşturdu. Ayılar, 20 haftalık bir destek noktası olan 1.26 doları dört kez test etmesinden sonra bu engeli aştılar. Bununla birlikte altcoin boğaları bu seviyenin üstüne üç kez hamle yaptı fakat başarılı olamadılar. Analiste göre sürekli bir şekilde devam eden satış baskısı, altcoinin uzun vadeli ayı lehine olan hareketini hızlandırdı.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı 1.24 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine bir görünüm verdi ve aşağı yönlü hareket etti. Dahası DMI göstergesi analiste göre satıcılar lehine bir tablo sergilerken buna ek olarak zayıf bir yönelimsel trende de işaret etti. Analist, boğaların önündeki en yakın engelin üst trend çizgisi ve 20 SMA (yeşil) bölgesinde olduğuna inanıyor.

Shiba Inu (SHIB)

SHIBUSD 2021 12 15 18 50 10 2048x898 1

SHIB fiyatı 2 Aralık tarihinde V zirvesinden bir düşüş yaşamıştı. Altcoin fiyatı analiste göre son 11 gündür alçalan bir kanal (sarı) oluşturdu. Bununla birlikte SHIB, son 15 günde %37 değer kaybetti. Bu düşüş ile beraber hem %61.8’lik altın Fibonacci seviyesi aşıldı hem de ayılar kritik bir öneme sahip olan 0.000035 dolar engelini aştı. Analiste göre şu an ise alçalan kanalın orta çizgisi (beyaz, çizgili) ve bahsi geçen seviye, SHIB boğalarının önünde engel teşkil ediyor.

İlgili Haber:  Ani Çöküşün Ardından Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'nun (SHIB) Toparlanma İhtimali Ne?

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 0.00003318 dolardan işlem görüyor.

IOTA

IOTAUSDT 2021 12 15 19 13 10 2048x898 1

IOTA fiyatı 4 Aralık tarihinde yükselen kanalından bir düşüş yaşamış ve bununla birlikte analiste göre son on gündür alçalan bir kama formasyonu oluşturmuştu. SHIB’e benzer bir şekilde IOTA fiyatı da altın Fibonacci seviyesinin altına indi ve iki aylık bir destek olan 1.18 dolar seviyesi de aşıldı. Analiste göre bu düşüş ile beraber altcoinin uzun vadeli boğa görünümü zarar görmüş olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda IOTA fiyatı 1.04 dolardan işlem görüyor. Analiste göre altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri ayı gücünde artışa işaret ediyor. Analist, RSI göstergesinin ani düşüşü ile birlikte ayı lehine olduğunu ve yönünün aşağı olduğuna inanıyor. Analiste göre DMI çizgilerinin de farklı yönlere bakması, ayı lehindeki görünüme katkı sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend