27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), Decentraland (MANA) – Altcoin Fiyat Analizi – 20 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının yeniden 2.6 trilyon dolar bandına gelmesiyle birlikte Cardano ve Shiba Inu gibi altcoinler son üç içerisinde haftalık dip noktalarına gerilediler. Analiste göre bu kripto paraların kısa vadeli teknik göstergeleri ayı lehine gözükse de birtakım toparlanma sinyallerini de içeriyorlar.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan MANA fiyatı ise, haftalık olarak %48’in üzerinde getirisiyle birlikte bir yükseliş trendi içerisinde bulunuyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

Eylül ayının başından itibaren altcoin fiyatı %41.34’lük bir gerileme yaşadı ve 27 Ekim tarihinde son 11 haftanın en düşük seviyesine ulaşıldı. Bunun ardından ise boğalar bir yükseliş trendini tetikledi ve ADA fiyatı 9 Kasım tarihinde son bir ayın zirvesine yerleşti.

Buna rağmen ADA, 9 Kasım ile 18 Kasım arasında %28.28’lik kayıp ile neticelenen satış dalgasına karşı koyamadı. Bunun sonucunda Cardano, 18 Kasım tarihinde son 14 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Ayılar en yakın destek noktası olan 1.8 dolar seviyesini kırdı ve boğalar ise alt trend çizgisinde savunma yaptı. Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı 1.80 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri satıcılar lehine gözükse de iki gün boyunca 12 puan gerilemesinin ardından toparlanma sinyalleri vermeye başlamış olabilir.

Shiba Inu (SHIB)

blank

Altcoin fiyatı 28 Ekim tarihinde tarihi bir rekor kırmasının ardından girdiği gerileme aşamasını devam ettiriyordu. Söz konusu tarihten bu yana altcoinin fiyatı için trend tersine döndü ve bir gerileme dönemine girildi. Sonuç olarak SHIB fiyatı, 19 Kasım tarihine kadar 22 gün içerisinde değerinin yarısından fazlasını yitirdi. Söz konusu gerileme döneminde SHIB fiyatı 16 Kasım tarihinde son üç haftanın dip noktasını gördü.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Ekim

Bununla birlikte boğalar SHIB fiyatını 0.0000445 doların üstünde tutmayı başaramadı ve fiyat 0.00002914 dolara kadar geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı 0.00004337 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre RSI değeri son 19 gündür ya orta hattın altında ya da hemen yakınında bulundu. Buna rağmen analist, aşırı satış bölgesinden hafif bir gerileme yaşanmasıyla birlikte SHIB fiyatının bazı toparlanma sinyalleri verdiğini de iddia etti.

Decentraland (MANA)

blank

28 Ekim tarihinde rallisine başlayan MANA fiyatı, üç gün içerisinde %500’ün üstünde bir yükseliş gerçekleştirdi ve 31 Ekim tarihinde tarihinin en yüksek fiyatına ulaştı. Ancak bunun ardından altcoin için bir gerileme aşaması yaşandı. Gerilemenin sonucunda %45’lik bir kayıp kaydedildi ve boğalar 11 Kasım tarihinde piyasayı yeniden kontrol etti. Boğaların kontrolü ele alması sonucunda metaverse tokeni haftalık olarak %48.6 getiri sağladı.

Analiste göre boğa lehine bu toparlanma alçalan kama formasyonundan çıkışı sağladı ve yukarı yönlü paralel kanallar oluşmasına yardımcı oldu. MANA fiyatı son 24 saatte %12.2 yükseliş yaşadı ve analiste göre altcoine ait kısa vadeli teknik göstergeler boğa lehine bir tablo çizdi. Bu yazının yazıldığı anlarda MANA fiyatı 3.93 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar