4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 31 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para ve altcoin piyasasının yükseliş sinyalleri vermesiyle birlikte, piyasa değerine göre dünyanın en büyük 10 kripto parası yeşil bölgeden işlem gördü. Ancak bu yazının yazıldığı anlarda Cardano ise kısmi bir negatif fiyat hareketi sergiledi.

Binance indirim kodu

Shiba Inu ve Solana, geçtiğimiz hafta boyunca olumlu işaretler vermeyi sürdürdü. Ancak analiste göre iki coinin de teknik göstergeleri satış baskısına yönelik hafif bir meyil kaydetti. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

30 Eylül tarihinden bu yana ADA fiyatı yatay bir hareket sergiledi ve 2.086 dolar ile 2.298 dolar arasında gidip geldi. Bu konsolidasyon hareketi, altcoin fiyatının 21 Ekim tarihinde son 2 haftanın en yüksek değerine dokunmasına ve ardından da düşüşe geçmesine kadar sürdü. Ayıların yoğun baskısı sonucunda fiyat 2.086 doların altına indi ve 1.9 dolarda kendisine destek buldu. Dünyanın en büyük beşinci kripto parası 27 Ekim tarihinde ise, son 11 haftanın en düşük seviyesi olan 1.80 dolara kadar geriledi. Bu tarihten bu yana ADA boğaları biraz güç gösterse de bu baskılarını sürdüremediler.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA, son bir haftada yaşadığı %8.05’lik kaybın ardından 1.99 dolardan işlem görüyor. Analiste göre Cardano’ya ait kısa vadeli teknik göstergeler, alış baskısında hafif bir azalmaya işaret etti.

Shiba Inu (SHIB)

blank

Şaka coini SHIB, 23 Ekim tarihinde çeşitli kripto para borsalarında listelenmesinin ve DeFi ile NFT ekosistemine giriş yapmasının ardından büyük bir boğa rallisi yaşamıştı. Sonuç olarak 28 Ekim tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran altcoin, bu andan itibaren kısmi bir gerileme yaşadı.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 23 Ekim

Geçtiğimiz hafta boyunca altcoinin fiyatı yukarı yönlü bir trend içerisinde hareket etti ve kripto paranın haftalık olarak %116.02 ve günlük %8.12’lik yükselişi ile beraber trend çizgileri arasında gidip geldi. Analiste göre SHIB fiyatının yükseliş baskısının devam etmesi durumunda 0.00008870 dolar seviyesinde bir ikiz tepe oluşabilir. Ancak analist, SHIB fiyatının kısa vadeli teknik göstergelerinin alış baskısında bir azalmaya işaret ettiği konusunda da uyarıyor.

Solana (SOL)

blank

SOL fiyatı geçtiğimiz aydan bu yana boğa lehine bir momentum sergiledi ve aylık grafiğinde %39.15’lik bir artış yaşadı. Altcoin fiyatı yüksek tepeler sergileyerek bir yükseliş trendi içinde hareket etti ve 25 Ekim tarihinde de 218.92 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra ise alt trend çizgisine bir dokunuş gerçekleştirdi ve tekrar sıçrama yaptı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 193 dolardan işlem gören kripto para için analiste göre 215.16 dolar seviyesinde bir direnç noktası olabilir. Analist, altcoin fiyatı için teknik göstergelerin kısa vadede alış baskısında bir azalmaya işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar