10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası, yaşadığı büyük düşüşün ardından kısmi bir toparlanma sergiledi. Analiste göre, Cardano, Shiba Inu ve VeChain altcoinlerinin 3 Aralık tarihinde son ayların en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte genel görünüm ayı lehine oldu. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analiste göre, ayıların çok sayıda destek noktasını delip geçmesiyle birlikte avantajı ele geçirmesiyle beraber kısa vadeli teknik göstergeler ayı lehine gözüktü.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

ADA fiyatı 9 Kasım tarihinde son bir ayın en yüksek seviyesine çıkmasının ardından alçalan bir kanal içerisine girmişti. Bu tarihten bu yana %49.9 değer kaybeden altcoin, 3 Aralık tarihinde son 19 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

ADA boğaları 1.62 dolardaki dirençlerini üç kez test etmiş ve 2 Aralık tarihinde alçalan kanalından kurtularak bu direnci aşmıştı.

Bununla birlikte, sonrasında gelen genel kripto para çöküşü ile beraber ADA’nın uzun vadeli ayı görünümü daha da pekişti. Analiste göre, gelişmeler sonucunda 16 haftalık bir destek seviyesi olan 1.4 dolar kırıldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı, son oluşturduğu ATH’sinin %55.5 daha gerisinde, 1.37 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ayı bölgesine geri döndü ve toparlanma sinyali göstermedi. Dahası, SMI göstergesi analiste göre gri noktalar sergileyerek yüksek volaliteye işaret etti. Analist ayrıca DMI çizgilerinin de ayı lehine görünüme katıldığını düşünüyor.

Shiba Inu (SHIB)

blank

29 Kasım tarihinde alçalan kanallarından bir çıkış yapmayı başaran SHIB boğaları, momentumlarını kaybetmeleriyle birlikte sağlam bir yükseliş gerçekleştirmeyi başaramamışlardı. Bunun sonucunda daha geniş bir satış dalgası gerçekleşmiş ve altcoinin fiyatı 3 Aralık tarihinde son 6 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) - Altcoinler Ne Durumda? - Destek ve Direnç Noktaları Neler?

Boğalar zorlanmasına rağmen analiste göre 0.00002914 seviyesindeki destek noktası savunuldu. Sonuç olarak SHIB fiyatı, son 24 saatte %6.03 değer kazanarak bu yazının yazıldığı anlarda 0.00003745 dolar seviyesinden işlem gördü.

Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine gözükse de aşırı satış bölgesinden 12 puanlık bir sıçrama yaptı. Ayrıca analist, DMI göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret etmesiyle birlikte ayı lehine gücü onayladığını düşünüyor.

VeChain (VET)

blank

VET, uzun süredir devam eden boğa lehine trendini, 3 Aralık tarihinde son dört ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte sona erdirdi. Boğalar, 9 Kasım tarihinde son altı ayın zirvesine çıkmasıyla elde ettiği avantajı kaybetti. Altcoin fiyatı 9 Kasım tarihinden itibaren %49.6 değer kaybetti.

Analiste göre düşüş neticesinde alçalan bir kanal oluştu ve VET boğaları analiste göre 0.10 dolardaki desteklerini korumakta zorlandı.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET fiyatı, son 24 saatteki %5.6’lık yükselişi ile beraber 0.094 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 19.5 puana kadar geriledi ve orta hatta bir geri dönüş konusunda başarısız oldu. Analiste göre DMI göstergesi ise yüksek yönelimsel trend ile birlikte ayı lehine bir görünüm verdi. Analiste göre altcoin, ayı trendinin devamı durumunda 0.1006 dolarda direnç ile karşılaşabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar