29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasası, yaşadığı büyük düşüşün ardından kısmi bir toparlanma sergiledi. Analiste göre, Cardano, Shiba Inu ve VeChain altcoinlerinin 3 Aralık tarihinde son ayların en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte genel görünüm ayı lehine oldu. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analiste göre, ayıların çok sayıda destek noktasını delip geçmesiyle birlikte avantajı ele geçirmesiyle beraber kısa vadeli teknik göstergeler ayı lehine gözüktü.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 12 05 15 57 02 2048x898 1

ADA fiyatı 9 Kasım tarihinde son bir ayın en yüksek seviyesine çıkmasının ardından alçalan bir kanal içerisine girmişti. Bu tarihten bu yana %49.9 değer kaybeden altcoin, 3 Aralık tarihinde son 19 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

ADA boğaları 1.62 dolardaki dirençlerini üç kez test etmiş ve 2 Aralık tarihinde alçalan kanalından kurtularak bu direnci aşmıştı.

Bununla birlikte, sonrasında gelen genel kripto para çöküşü ile beraber ADA’nın uzun vadeli ayı görünümü daha da pekişti. Analiste göre, gelişmeler sonucunda 16 haftalık bir destek seviyesi olan 1.4 dolar kırıldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı, son oluşturduğu ATH’sinin %55.5 daha gerisinde, 1.37 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ayı bölgesine geri döndü ve toparlanma sinyali göstermedi. Dahası, SMI göstergesi analiste göre gri noktalar sergileyerek yüksek volaliteye işaret etti. Analist ayrıca DMI çizgilerinin de ayı lehine görünüme katıldığını düşünüyor.

Shiba Inu (SHIB)

SHIBUSD 2021 12 05 16 44 31 2048x898 1

29 Kasım tarihinde alçalan kanallarından bir çıkış yapmayı başaran SHIB boğaları, momentumlarını kaybetmeleriyle birlikte sağlam bir yükseliş gerçekleştirmeyi başaramamışlardı. Bunun sonucunda daha geniş bir satış dalgası gerçekleşmiş ve altcoinin fiyatı 3 Aralık tarihinde son 6 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Tron (TRX), DASH - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Kasım

Boğalar zorlanmasına rağmen analiste göre 0.00002914 seviyesindeki destek noktası savunuldu. Sonuç olarak SHIB fiyatı, son 24 saatte %6.03 değer kazanarak bu yazının yazıldığı anlarda 0.00003745 dolar seviyesinden işlem gördü.

Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine gözükse de aşırı satış bölgesinden 12 puanlık bir sıçrama yaptı. Ayrıca analist, DMI göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret etmesiyle birlikte ayı lehine gücü onayladığını düşünüyor.

VeChain (VET)

VETUSDT 2021 12 05 17 03 35 2048x898 1

VET, uzun süredir devam eden boğa lehine trendini, 3 Aralık tarihinde son dört ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte sona erdirdi. Boğalar, 9 Kasım tarihinde son altı ayın zirvesine çıkmasıyla elde ettiği avantajı kaybetti. Altcoin fiyatı 9 Kasım tarihinden itibaren %49.6 değer kaybetti.

Analiste göre düşüş neticesinde alçalan bir kanal oluştu ve VET boğaları analiste göre 0.10 dolardaki desteklerini korumakta zorlandı.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET fiyatı, son 24 saatteki %5.6’lık yükselişi ile beraber 0.094 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 19.5 puana kadar geriledi ve orta hatta bir geri dönüş konusunda başarısız oldu. Analiste göre DMI göstergesi ise yüksek yönelimsel trend ile birlikte ayı lehine bir görünüm verdi. Analiste göre altcoin, ayı trendinin devamı durumunda 0.1006 dolarda direnç ile karşılaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend