10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 8 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Toparlanma sürecinin başlaması ile birlikte boğalar yukarı yönlü bir atak yaptı ancak son satış dalgasında yaşanan kayıpların tamamı telafi edilemedi. Genel ayı trendi devam ederken analiste göre Cardano, Shiba Inu ve VeChain altcoinleri hafif bir boğa lehine toparlanmaya dair sinyal vermiş olabilir.

Binance indirim kodu

Genel piyasa havası değerlendirildiğinde, analiste göre boğalar, sağlıklı bir trendin kendi lehlerine gelişebilmesi için yeterli hacmi toplayamadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

ADA fiyatı değerinin yaklaşık olarak yarısını kaybederek 3 Aralık tarihinde son 19 haftanın en düşük seviyesine gerilemek zorunda kalmıştı.

Analiste göre %38.2’lik Fibonacci direncini üç kez test etmesinin ardından altcoin boğaları söz konusu seviyeyi kısa bir süreliğine aşmış ancak bu baskılarını devam ettirememişlerdi. Bunun sonucunda ADA fiyatı, 16 haftalık bir destek noktası olan 1.4 doların altına geri inmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı, son 24 saatteki %10.1’lik yükselişi ile beraber 1.43 dolardan işlem görüyor. Analist, Cardano’nun 20SMA (kırmızı) değerinin üstünde işlem yaptığını belirtiyor. Analiste göer RSI göstergesi, hafifçe boğa lehine bir performans göstermesinin ardından yükseliş trendi içerisinde seyretti. Bu durum analiste göre sıfır çizgisine yaklaşan AO göstergesinde de izlendi. Buna rağmen analiste göre son yükselişin düşük işlem hacimlerinde olması nedeniyle bu zayıf bir boğa hamlesi olabilir.

Shiba Inu (SHIB)

blank

Boğaların bir aylık bir destek noktası olan 0.000035 doları savunamaması nedeniyle altcoinin fiyatı 3 Aralık tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Boğalar güç kaybetmesine rağmen analiste göre 0.00002914 dolardaki desteklerini korumayı bildiler. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı son 24 saat içerisinde %8.16 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.00003648 dolardan işlem gördü.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), The Sandbox (SAND) - Altcoin Fiyat Analizi - 28 Kasım

Analiste göre son 24 saat içerisinde RSI göstergesi bir yükseliş kaydetti ancak orta hattı geçememesi itibariyle aşağı yönlü olarak seyretti. Bununla birlikte analiste göre DMI göstergesi hafifçe satıcılar lehine gözüküyor. Analist, ADX göstergesinin ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

VeChain (VET)

blank

VET fiyatı, ani gelen düşüş ile beraber Temmuz ayından bu yana gösterdiği uzun vadeli boğa trendini de boşa çıkarmış oldu. Altcoinin fiyatı, genel satış dalgası ile beraber %38.2’lik Fibonacci seviyesinin altına indi.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET fiyatı, son 24 saatteki %9.9’luk yükselişi ile beraber 0.0943 dolardan işlem görüyor. Analiste göre orta hatta doğru ani bir düşüş sergilemesinin ardından RSI göstergesi aşağı yönlü hareket etmeye devam etti. Analist, DMI göstergesinin yüksek yönelimsel trend ile beraber ayılar lehine gözüktüğünü düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar