26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 8 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Toparlanma sürecinin başlaması ile birlikte boğalar yukarı yönlü bir atak yaptı ancak son satış dalgasında yaşanan kayıpların tamamı telafi edilemedi. Genel ayı trendi devam ederken analiste göre Cardano, Shiba Inu ve VeChain altcoinleri hafif bir boğa lehine toparlanmaya dair sinyal vermiş olabilir.

Binance indirim kodu

Genel piyasa havası değerlendirildiğinde, analiste göre boğalar, sağlıklı bir trendin kendi lehlerine gelişebilmesi için yeterli hacmi toplayamadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 12 07 17 46 26 2048x898 1

ADA fiyatı değerinin yaklaşık olarak yarısını kaybederek 3 Aralık tarihinde son 19 haftanın en düşük seviyesine gerilemek zorunda kalmıştı.

Analiste göre %38.2’lik Fibonacci direncini üç kez test etmesinin ardından altcoin boğaları söz konusu seviyeyi kısa bir süreliğine aşmış ancak bu baskılarını devam ettirememişlerdi. Bunun sonucunda ADA fiyatı, 16 haftalık bir destek noktası olan 1.4 doların altına geri inmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı, son 24 saatteki %10.1’lik yükselişi ile beraber 1.43 dolardan işlem görüyor. Analist, Cardano’nun 20SMA (kırmızı) değerinin üstünde işlem yaptığını belirtiyor. Analiste göer RSI göstergesi, hafifçe boğa lehine bir performans göstermesinin ardından yükseliş trendi içerisinde seyretti. Bu durum analiste göre sıfır çizgisine yaklaşan AO göstergesinde de izlendi. Buna rağmen analiste göre son yükselişin düşük işlem hacimlerinde olması nedeniyle bu zayıf bir boğa hamlesi olabilir.

Shiba Inu (SHIB)

SHIBUSD 2021 12 07 18 07 00 2048x898 1

Boğaların bir aylık bir destek noktası olan 0.000035 doları savunamaması nedeniyle altcoinin fiyatı 3 Aralık tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Boğalar güç kaybetmesine rağmen analiste göre 0.00002914 dolardaki desteklerini korumayı bildiler. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı son 24 saat içerisinde %8.16 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.00003648 dolardan işlem gördü.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), VeChain (VET), Ethereum Classic (ETC) - Altcoin Fiyat Analizi - 31 Aralık

Analiste göre son 24 saat içerisinde RSI göstergesi bir yükseliş kaydetti ancak orta hattı geçememesi itibariyle aşağı yönlü olarak seyretti. Bununla birlikte analiste göre DMI göstergesi hafifçe satıcılar lehine gözüküyor. Analist, ADX göstergesinin ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

VeChain (VET)

VETUSDT 2021 12 07 18 23 55 2048x898 1

VET fiyatı, ani gelen düşüş ile beraber Temmuz ayından bu yana gösterdiği uzun vadeli boğa trendini de boşa çıkarmış oldu. Altcoinin fiyatı, genel satış dalgası ile beraber %38.2’lik Fibonacci seviyesinin altına indi.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET fiyatı, son 24 saatteki %9.9’luk yükselişi ile beraber 0.0943 dolardan işlem görüyor. Analiste göre orta hatta doğru ani bir düşüş sergilemesinin ardından RSI göstergesi aşağı yönlü hareket etmeye devam etti. Analist, DMI göstergesinin yüksek yönelimsel trend ile beraber ayılar lehine gözüktüğünü düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend