9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Cardano (ADA), Solana (SOL), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yazının yazıldığı anlarda Cardano ve Solana, çift haneli yükselişler yaşayarak bir toparlanma aşamasına giriş yaptı. Diğer taraftan Tron ise analiste göre 0.089 doların altında seyrederek zayıf sinyaller verdi. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Cardano (ADA)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre ADA fiyatı, 4 saatlik grafiğinde alçalan üçgen formasyonundan bir çıkış sergileyerek ayı lehine olan görünümünü durdurdu. Altcoinin fiyatı son 24 saat içerisinde yaklaşık olarak %10 değer kazandı.

Boğaların 1.26 dolardaki 20 haftalık direnç noktasını kırabilmesi için dört kez deneme yapması gerekti. Bu yazının yazıldığı anlarda ADA Fiyatı 1.32 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi boğa lehine bir eğilim sergiledi ve yukarı yönlü hareket etti. Dahası, analist DMI göstergesinin alıcılar lehine olduğunu fakat zayıf bir yönelimsel trend işareti verdiğini düşünüyor. Analiste göre son boğa hamlesi ile birlikte altcoinin fiyatı 20-50 EMA düzeylerinin üstüne çıktı ve en yakın direnç noktası olan 1.4 dolara gözünü dikti.

Solana (SOL)

blank

Solana ayı lehine geçen döneminin ardından son 30 günlük grafiğinde %22.3 kayıp ile seyrediyor.

Son birkaç gündür ise altcoinin fiyatı alçalan genişleyen kama formasyonundan %18’lik bir çıkış gerçekleştirdi. Analiste göre bu hamle ile birlikte boğalar en yakın destek noktası olan 181 doları ele geçirdi ve 192 dolarda yeni bir direnç yarattı.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 186.07 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, boğa lehine olmasının ardından 65 puan bölgesine geriledi. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin de RSI göstergesinin boğa lehine bulgularına katıldığına inanıyor.

Tron (TRX)

blank

Analiste göre Tron boğalarının 0.0899 dolardaki on haftalık direnci kırmayı başaramaması ile birlikte TRX fiyatı 0.082 dolar ile söz konusu seviye arasında yatay hareket yaptı.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) ve Solana (SOL) - Altcoin Fiyat Analizi - 14 Aralık

Alçalan bir kanal formasyonu içerisinde değer kaybeden altcoin, 3 Aralık tarihinde bir çöküş daha yaşayarak son 16 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Bunun ardından yükselen bir kama formasyonu oluşturan TRX, boğa rallisinden sonra bir geri dönüş gerçekleştirdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı, günlük olarak %1.25 yükseliş yaşamasının ardından 0.08765 dolarda seviyesinden işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hat civarında yatay hareket yaptı ve nötr sinyaller verdi. Dahası, analiste göre DMI göstergesi ayı lehine olsa da ADX göstergesi zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar