8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), The Sandbox (SAND), Avalanche (AVAX) – Altcoin Fiyat Analizi – 22 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının dip noktadan bir sıçrama gerçekleştirmesi ile birlikte genel kripto para piyasası da son birkaç gündür yukarı yönlü hareket ediyor. Avalanche fiyatı, bu ayın başlarında 80 dolara civarına kadar düşmesinin ardından güçlü bir toparlanma dalgası yaşadı. Analiste göre Cardano fiyatı bir üçgen formasyonu oluşturdu ve genel kripto para piyasasının seyrine göre bir ralli başlatabilir. Bununla birlikte analist, The Sandbox fiyatının ise 5.3 dolarda güçlü bir direnç ile karşılaştığını düşünüyor. Analist Akashnath, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Cardano (ADA)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre ADA fiyatı için 1.2 dolar desteği son iki haftada birçok kez test edildi. Bu destek noktası ile birlikte altcoinin fiyatı bir seri alçak tepe oluşturdu ve henüz trend çizgisi direncini aşamadı. Analiste göre oluşan üçgen formasyonu, Bitcoin fiyatına göre hem aşağıya hem de yukarıya doğru bir çıkışa neden olabilir.

Analist, ADA fiyatı için 1.3 dolar ile 1.33 dolar arasında güçlü bir destek hattı oluştuğunu düşünüyor. Analist, RSI göstergesinin ise nötr 50 değerini aşarak yukarı tırmanmasıyla birlikte boğa lehine bir momentum gösterdiğine inanıyor.

The Sandbox (SAND)

blank

Analiste göre SAND’e ait iki Fibonacci geri çekilme seviyesi, 4.12 dolar civarında aynı aşağı yönlü hareketi yaptı ve 6.4 dolar ile 6.5 dolar civarında üst üste bindi. Analiste göre bu göstergeler ayrıca 4.85 dolar ile 5.58 dolar arasındaki bölgede dikkat edilmesi gereken seviyeleri de belirledi.

Analiste göre altcoinin fiyatı son iki günde 5.3 ile 4.73 dolar bandında seyretti ve düşük zaman periyotlarında bir tür aralık oluşturdu. Analist, bu aralığın aşılması durumunda SAND için daha fazla yükseliş gelebileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Terra (LUNA), Dogecoin (DOGE) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Aralık

Avalanche (AVAX)

blank

AVAX, piyasadaki en güçlü kripto paralardan biri olma unvanını sürdürüyor. Aralık ayında birkaç hafta durağan seyreden altcoin, 95 doların altına inmesinin ardından tekrardan 103 dolar bölgesine yükseldi.

Buna ek olarak, son birkaç gündür satış baskısı gören altcoin, 117 dolar seviyesini de aşmayı başardı. Analist, genel kripto para piyasası uygun bir zemin oluşturursa, bu hamlenin 128.78 dolardaki %27.2’lik Fibonacci seviyesine ya da 143.28 dolardaki %61.8’lik Fibonacci seviyesine kadar sürebileceğine inanıyor.

Analist, Awesome Oscillator göstergesinin güçlü bir şekilde boğa lehine momentum sergilediğini ve CMF göstergesinin ise +0.05’in üstünde bulunarak piyasada alıcıların kontrolüne işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar