28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Cardano ve Ethereum Yarışı Kızışıyor: Alonzo Güncellemesi Süreci Nasıl Etkileyecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano, Alonzo ağ yükseltmesinin bir parçası olarak bu hafta sonu akıllı sözleşmeleri başlatacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum ve Cardano, çoğu aktif aylık geliştirici için birinci ve ikinci sırada yer alıyor.
  • Cardano, Ethereum’u Github taahhütleri açısından geçmeyi başardı.

Merkezi olmayan uygulamalar ve NFT’ler için bir uygulama alanı olarak Ethereum ile rekabet etmeyi amaçlayan hisse kanıtı blok zinciri Cardano’nun arkasındaki geliştiriciler, bu hafta sonu yayına girecek olan Alonzo yükseltmesine hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Cardano ve Alonzo Ağ Yükseltmesi

Kripto yatırım grubu Outlier Ventures’ın rakamlarına göre geliştiriciler çok sıkı çalışıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Outlier’in Temmuz 2020’den Haziran 2021’e kadar yerel varlıklarının piyasa değerlerine göre ilk 50 blok zincirini analiz ettiği son “Blok Zinciri Geliştirme Eğilimleri Raporu”, Cardano’nun GitHub kod depolarında en fazla taahhüte sahip olan blok zinciri olduğunu ortaya koydu.

Github taahhütleri, kusurlu olsa da, bir blok zinciri topluluğunun temel durumunun ve sağlıklı işleyişinin bir göstergesidir.

Öte yandan Ethereum ve Cardano, aylık aktif geliştiriciler açısından sırasıyla 168 ve 165 ile birinci ve ikinci sırada yer alıyor. Ek olarak Avalanche, Ocean, Terra ve Cosmos gibi diğer protokoller, geçen yıla göre üç basamaklı yüzde büyümeleri ile güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Büyüyen Ethereum Rakipleri

Rekabetin bir başka yerinde; DeFi endüstrisi ve NFT piyasası, ilk olarak Ethereum blok zinciri üzerinde ortaya çıktı. Kripto paranın bu iki alanı da akıllı sözleşmeleri etkin bir şekilde kullanıyor.

Ancak Cardano’nun akıllı sözleşme sunumu, bu hafta Minswap olarak bilinen merkezi olmayan bir borsanın, Cardano üzerine inşa edilen ilk merkezi olmayan uygulamanın bir “eşzamanlılık” sorunu nedeniyle test ağını kapatmasıyla Ethereum geliştiricilerinden ve piyasanın önde gelen isimlerinden yoğun eleştiri aldı.

İlgili Haber:  Ethereum 2.0 Nedir?

Cardano ise güvenliği artırdığı ve beklenmeyen ücret olasılığını azalttığı için akıllı sözleşme tasarımının bir hata değil; bunun yerine bir “özellik” olduğunu ve eşzamanlılık sorunlarından ilerleyen süreçte kaçınılabileceğini savundu.

Ne olursa olsun, kesin olarak bildiğimiz bir şey var: Cardano geliştiricileri sıkı bir şekilde çalışıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar