27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Cardano %13’lük Fiyat Artışının Ardından Üçüncü En Büyük Kripto Para Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano (ADA), fiyatının son 12 haftanın en yüksek seviyesine çıkmasının ardından piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto parası haline geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano fiyatı geçtiğimiz gün %13.2 oranında artarak son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 2.03 Dolara ulaştı.
  • Bu da ADA’nın, üçüncü en büyük kripto para olarak Tether ve Binance Coin’in (BNB) önüne geçmesine yardımcı oldu.

Kendi adını taşıyan blok zinciri projesinin yerel tokeni olan Cardano’nun (ADA) fiyatı geçtiğimiz gün %13.2 artarak son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 2.03 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

ADA, En Değerli Üçüncü Kripto Para Oldu

CoinGecko’dan alınan verilere göre, ADA geçen hafta %44.1 değer kazandı ve bu da onu piyasanın önde gelen kripto paraları arasında en çok kazanan token haline getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yukarı yönlü fiyat hareketi, ADA’nın piyasa değerini 64.74 milyar Dolara yükseltti. Bu da ADA’nın, üçüncü en büyük kripto para olarak Tether ve Binance Coin’in (BNB) önüne geçmesine yardımcı oldu.

ADA şu anda 2.03 Dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi de 6 milyar Doların üzerinde. Ancak bu, altcoinin 16 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.45 Dolardan hâlâ %20 daha düşük bir seviye.

Cardano Blok Zincirindeki Gelişmeler

Ethereum’un orijinal kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından oluşturulan Cardano, akıllı sözleşme işlevi başladığında, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir hisse kanıtı (PoS) blok zinciri platformu olacak. Akıllı sözleşmeler ise komutları ve talimatları otomatik olarak yürüten kod parçaları olarak tanımlanır.

Şu anda Cardano, akıllı sözleşme işlevini ana ağda etkin hale getirecek olan Alonzo Yükseltmesine hazırlanıyor.

İlgili Haber:  Kripto Komisyoncusu Voyager, LGO ile Birleşmesinin Ardından Avrupa'ya Açılmaya Hazırlanıyor

Hoskinson tarafından bu haftanın başlarında duyurulan güncelleme, Cardano’nun merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına girmesini sağlayacak ve kullanıcıların aracı olmadan ticaret yapması konusunda akıllı sözleşmelerin gücünden yararlanacak.

Ağın kripto parası ADA, yatırım şirketi Grayscale’in Digital Large Cap Fund’ına dahil edilmesinin ardından son haftalarda ciddi bir büyüme yaşadı. ADA, söz konusu fonun %4.26’sını oluşturuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar