2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Cardano’nun Piyasa Değeri 28 Milyar Dolara Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Son kazanımlarla, Cardano (ADA) kendini ilk 5 kripto para arasında sağlamlaştırmaya başlayabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano’nun fiyatı 3 Şubat’ta 0.44 Dolar seviyesinden bugün 0.88 Dolara yükseldi.
  • Kripto paranın piyasa değeri de iki katına çıktı; şu anda 28 milyar Dolar seviyesinde.
  • Büyük kripto paralar düşünüldüğünde, bundan böyle muhtemelen Bitcoin, Ethereum, Tether’in yanında Cardano da akıllara gelecek.

Cardano bu şekilde yükselmeye devam ederse, daha fazlasını bile yapabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geçen Hafta ADA Fiyatı %31 Arttı

Nomics verilerine göre, Cardano blok zincirinin tokeni olan ADA, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para olarak dikkat çekiyor. Geçen hafta yaşanan %31’lik bir artışın ardından, tek bir ADA tokeninin fiyatı şimdilerde 0.88 Dolar seviyesine ulaştı. Cardano’nun piyasa değeri de 28.2 milyar Dolar değerini görmeyi başardı. Kripto paranın en yakın rakiplerinden Polkadot 27.6 milyar Dolar ve Ripple 25.8 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip.

Cardano’nun piyasa değeri geçen ay %137 arttı. Bu artışın büyük bölümü, fiyatın 0.44 Dolar seviyesinden yukarı tırmanmaya başladığı 3 Şubat’tan bu yana gerçekleşti.

Polkadot gibi Cardano da bir Ethereum kurucu ortağının farklı bir blockchain projesidir. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, akıllı sözleşmelere büyük önem veren hisse kanıtı ağı Cardano’nun arkasındaki ana vizyonerdir. Eski ADA tokenleri olanlar, platformun geleceği için yönetim oylamalarına katılma hakkına sahip.

1 Ay Önce ADA 0.35 Dolardı; Şimdi 0.88 Dolar

Bir ay önce ADA 0.35 Dolar değerindeydi. Ardından, Cardano’nun Şubat ayı sonunda kullanıcılar tarafından blockchainde yayınlanan “yerel tokenlere” izin vermeye başlayacağı duyurusu geldi.

IOHK Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison Şubat ayı başlarında “Ada, Cardano’nun ana para birimi olmaya devam ederken, Cardano çok varlıklı (MA) bir blockchaine dönüşecek.” dedi.

İlgili Haber:  Bitmain, Bitcoin Madencilik Cihazı Satışlarını Askıya Aldığını Açıkladı

Cardano, 32.1 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip stablecoin Tether’i hemen arkasından takip ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar