28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Cathie Wood’un ARK Invest’i, 45 Milyon Dolarlık Robinhood Hissesi Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

ARK Invest, Perşembe günü Nasdaq’ta listelenen online ticaret platformu Robinhood’un 1.297.615 hissesini satın aldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ARK Invest, Nasdaq’ta listelenen online ticaret platformu Robinhood’un 1.297.615 hissesini satın aldı.
  • Söz konusu satın alma işleminin toplam maliyeti 45.1 milyon Dolar olarak kaydedildi.

Cathie Wood’un yatırım şirketi ARK Invest, Perşembe günü Nasdaq’ta listelenen online ticaret platformu Robinhood’un 1.297.615 hissesini satın aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Robinhood’un hissesinin Nasdaq’taki açılış seansını 34.82$’dan kapatmasıyla, bu satın almanın toplam değeri de 45.1 milyon Dolar olarak kaydedildi.

ARK Invest tarafından açıklanan verilere göre, bu aynı zamanda şirketin aktif olarak yönetilen altı borsa yatırım fonunun (ETF) tamamı için de günün en büyük satın alımı oldu. Söz konusu Robinhood hisseleri, ARK Innovation ETF’ye (ARKK) gidecek.

Robinhood Nedir?

Robinhood, perakende yatırımcıların komisyonsuz hisse senetleri, ETF’ler ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Ethereum Classic (ETC) gibi kripto paralar ile ticaret yapmalarını sağlayan popüler bir ticaret uygulamasıdır.

Bu yıl Nisan ayında halka açılan Coinbase’e potansiyel bir rakip olarak görülen Robinhood, Dogecoin fiyatının tarihi yükselişinde de önemli bir rol oynadı. DOGE, şirketin ilk çeyrek gelirinin %6’sından fazlasını oluşturdu. Aynı dönemde, Robinhood’un toplam gelirinin %17’si de kripto paralardan geldi.

Bu yılın Mayıs ayında, Robinhood Kripto COO’su Christine Brown, şirketin harici cüzdanlara kripto para transferlerini etkinleştirmek için çalışmalar yaptığını açıkladı. Ancak bu özellik şu anda uygulamanın kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Şirket, ayrıca, kullanıcıların kripto paralarını riske atabilecekleri ve ödünç verebilecekleri çeşitli yolları da araştırıyor.

ARK Invest ve Kripto Para Yatırımları

Robinhood satın alımı, Cathie Wood’un kripto para ile ilgilenen şirketlere yaptığı yatırımlardan sadece biri. Geçtiğimiz aylarda ARK Invest, Coinbase, Grayscale’in Bitcoin ürünü (GBTC) ve Jack Dorsey’in Twitter ve Square’deki bazı hisselerini de düzenli olarak satın aldı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar