12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Kripto Kredi Platformu Celsius, 400 Milyon Dolarlık Finansman Turu Düzenledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Celsius Network, son olarak düzenlediği 400 milyon Dolarlık finansman turu ile 3 milyar Doların üzerinde bir değerlemeye ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Celsius Network, düzenlediği finansman turunda 400 milyon Dolarlık gelir elde etti.
  • Finansman turu ile birlikte Celsius, 3 milyar Doların üzerinde bir değerlemeye ulaştı.

Kripto para kredi platformu Celsius Network, 400 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi ve toplam değerlemesini 3 milyar Doların üzerine taşıdı.

Binance indirim kodu

Celsius CEO’su Alex Mashinsky ise finansman turunun şirkete sağladığı “meşruiyet” konusunda çok daha heyecanlı olduğunu belirtti. Mashinsky konu ile ilgili, “Bu yalnızca 400 milyon Dolarlık bir gelir. Bu, çekleri yazan insanlarla birlikte gelen bir ‘güvenilirlik’.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Celsius ile İlgili Yasal Tartışmalar

Söz konusu finansman turu, şirket ile ilgili çeşitli düzenleyici tartışmalara da neden oldu.

17 Eylül 2021’de New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu, şirketin Ekim ayı sonuna kadar yüksek faiz imkanı sunan hesaplarını New Jerseyli müşterilerine sunmasını durdurmak için Celsius’a karşı bir “durdurma” kararı yayınladı.

Aynı gün, Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu da Celsius’a 14 Şubat 2022’de gerçekleşecek bir duruşma celbi gönderdi.

Düzenleyiciler, müşterilerin geleneksel bir bankadan çok daha yüksek faiz oranları almasına olanak tanıyan Celsius’un “kripto faiz hesapları” ile yakından ilgileniyor.

Celsius’un rakiplerinden biri olan BlockFi da şu anda aynı çizgide takip ediliyor. BlockFi, bu yılın Temmuz ayında New Jersey başsavcılığından bir durdurma emri aldı. Ardından Teksas, Vermont ve Kentucky eyaletleri şirket ile ilgili benzer kararlar yayınladı.

Celsius Yatırımcıları Şirkete Güvenmeye Devam Ediyor

Tüm bu düzenleyici tartışmalara rağmen Celsius’un yatırımcıları çok da endişeli görünmüyor.

Celsius için finansman turunu yöneten WestCap yöneticisi Laurence Tosi konu ile ilgili açıklamasında, “Düzenleyicilerin kendi kurallarını netleştirmek için bazı pazar liderlerini incelemeye başlaması oldukça normal. Bu, yeni bir piyasayı düzenleme sürecinin bir parçası.” dedi.

İlgili Haber:  Voyager Token (VGX) Fiyatı %926 Artış Yaşadı

Konu ile ilgili Mashinsky ise “Hiçbir koşulda müşteri varlıklarını alıp daha fazlasını satın almıyor veya satmıyoruz; çünkü bu bizim işimiz değil. Bizim işimiz getiri elde etmektir.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar