Kripto ödeme ağı Celsius’un kurucusu, eşine token arzının büyük bir bölümünü hediye ederek bu süreçte sahip olduğu kendi muazzam payını azalttı.

Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky, eşi Krissy’ye doğum günü hediyesi olarak bugünkü fiyatlarla tahmini 20 milyon dolar değerinde olan 15 milyon CEL token hediye etti.

Twitter’da bulunan bir kullanıcı tarafından gözlemlendiği üzere, bu hareket en iyi CEL token sahipleri listesinin dengesini değiştirdi. Mashinsky hala zirvede bulunuyor olsa da eşinin de artık listeye göre en büyük üçüncü token sahibi olacağı öğrenildi.

Topluluğun bir başka üyesi olan bir Twitter kullanıcısı da token değişimi düşündüğünü belirterek kendisini daha çok ilgilendiren kısmın, Krissy’nin sahip olduğu token miktarı olduğunu söyledi ve bu hediyeyle birlikte balinaya yepyeni bir tanımın geldiğini belirtti.

Krissy Machinsky’nin, Amerika’da üretildiği iddia edilen ürünlerin gerçekten öyle olmasını sağlamak için blok zinciri kullanan USA Strong adlı bir şirketi yönettiği kaydedildi. Bu hediye, evlilik öncesi farklı bir anlaşma olmaması durumunda evlilik hukukuna göre hali hazırda Krissy’nin, eşi Mashinsky’nin mal varlığının yarısına sahip olması gerektiği için biraz alışılmadık bulundu.

Celsius, 20 milyon dolarlık fon artışı gerçekleştirdi

Mart 2018’de 50 milyon dolar değerindeki ilk dijital para arzını başarılı bir şekilde tamamlayan Celsius, kullanıcıların stabilcoinler ve bir dizi kripto para birimi üzerinden faiz kazanmasına olanak tanıyan bir mobil uygulamaya sahip merkezi bir kripto kredi platformudur.

Platform, bir dizi müşteriden borç alır ve faiz farkını toplarken kurumsal müşterilere kripto teminat destekli krediler verir. Elde edilen getirilerin %80’i üyelere ve topluluğa ödenirken %20’si ise Celsius’a gider.

Esasen platform, yasal uyumluluğu ve CEO Mashinsky’nin kontrolü ile birlikte DeFi tarzı bir kredi olma özelliği taşır.

İlgili Haber:  DeFi’nin Nadir Ortaya Çıkan Bir Yatırım Fırsatı Olduğu İddiası Doğru mu?

Haziran 2020’de Celsius, kripto topluluğundan 20 milyon dolarlık bir fon artışı gerçekleştirdi. Mashinsky, özel sermaye sahiplerini bu hediye hakkında bilgilendirmedi. Resmi web sitesine göre; 200 binin üzerinde aktif kullanıcıya ve yaklaşık 1.6 milyar dolar topluluk varlığına sahip olan bu kuruluş, 8.2 milyar doların üzerinde kredi işledi.

CEL token fiyatları son zamanlarda iyi bir performans sergiledi ve Coingecko’ya göre 10 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.38 doları buldu. Yılın başından bu yana, CEL tokenleri %880 artış göstererek mevcut fiyatını 1.33 dolara yükseltti. Şu anda toplam 695 milyon tokenin 361 milyonunun dolaşımda arz olarak bulunduğu kaydedildi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın