3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Celsius Ağının Kurucusu, Eşine 15 Milyon CEL Token Hediye Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto ödeme ağı Celsius’un kurucusu, eşine token arzının büyük bir bölümünü hediye ederek bu süreçte sahip olduğu kendi muazzam payını azalttı.

Binance indirim kodu

Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky, eşi Krissy’ye doğum günü hediyesi olarak bugünkü fiyatlarla tahmini 20 milyon dolar değerinde olan 15 milyon CEL token hediye etti.

Binance indirim kodu

Twitter’da bulunan bir kullanıcı tarafından gözlemlendiği üzere, bu hareket en iyi CEL token sahipleri listesinin dengesini değiştirdi. Mashinsky hala zirvede bulunuyor olsa da eşinin de artık listeye göre en büyük üçüncü token sahibi olacağı öğrenildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Topluluğun bir başka üyesi olan bir Twitter kullanıcısı da token değişimi düşündüğünü belirterek kendisini daha çok ilgilendiren kısmın, Krissy’nin sahip olduğu token miktarı olduğunu söyledi ve bu hediyeyle birlikte balinaya yepyeni bir tanımın geldiğini belirtti.

Krissy Machinsky’nin, Amerika’da üretildiği iddia edilen ürünlerin gerçekten öyle olmasını sağlamak için blok zinciri kullanan USA Strong adlı bir şirketi yönettiği kaydedildi. Bu hediye, evlilik öncesi farklı bir anlaşma olmaması durumunda evlilik hukukuna göre hali hazırda Krissy’nin, eşi Mashinsky’nin mal varlığının yarısına sahip olması gerektiği için biraz alışılmadık bulundu.

Celsius, 20 milyon dolarlık fon artışı gerçekleştirdi

Mart 2018’de 50 milyon dolar değerindeki ilk dijital para arzını başarılı bir şekilde tamamlayan Celsius, kullanıcıların stabilcoinler ve bir dizi kripto para birimi üzerinden faiz kazanmasına olanak tanıyan bir mobil uygulamaya sahip merkezi bir kripto kredi platformudur.

Platform, bir dizi müşteriden borç alır ve faiz farkını toplarken kurumsal müşterilere kripto teminat destekli krediler verir. Elde edilen getirilerin %80’i üyelere ve topluluğa ödenirken %20’si ise Celsius’a gider.

Esasen platform, yasal uyumluluğu ve CEO Mashinsky’nin kontrolü ile birlikte DeFi tarzı bir kredi olma özelliği taşır.

İlgili Haber:  Coinbase’de Nasıl Hisse Senedi Satın Alınır?

Haziran 2020’de Celsius, kripto topluluğundan 20 milyon dolarlık bir fon artışı gerçekleştirdi. Mashinsky, özel sermaye sahiplerini bu hediye hakkında bilgilendirmedi. Resmi web sitesine göre; 200 binin üzerinde aktif kullanıcıya ve yaklaşık 1.6 milyar dolar topluluk varlığına sahip olan bu kuruluş, 8.2 milyar doların üzerinde kredi işledi.

CEL token fiyatları son zamanlarda iyi bir performans sergiledi ve Coingecko’ya göre 10 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.38 doları buldu. Yılın başından bu yana, CEL tokenleri %880 artış göstererek mevcut fiyatını 1.33 dolara yükseltti. Şu anda toplam 695 milyon tokenin 361 milyonunun dolaşımda arz olarak bulunduğu kaydedildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar