Celsius, Kripto Destekli Kredi Vermeyi Kolaylaştırıyor

Merkezi bir kripto ödünç verme ve faiz platformu olan Celsius Network, yeni bir kredi vermek için minimum borçlanma gereksinimini 500 dolar seviyesine düşürdü.

Haberin Özeti

  • Bir kripto platformu ve finans uygulaması olan Celsius Network, minimum kredi eşiğini 500 dolar’a düşürdü.
  • Celsius Network, müşterilere %1’den başlayan yıllık faiz oranlarında kripto destekli krediler sunuyor.
  • Celsius Network, Nisan ayında 90.000 müşteri seviyesinden bugün itibariyle 200.000’in üzerine çıktı.

Düşük borçlanma oranları sunan kripto ödünç verme platformu Celsius Network, borçlanma eşiğini 1000 dolardan 500 dolara düşürerek kripto destekli kredi verme sürecini kolaylaştırıyor.

Celsius, herhangi bir kredi alma ücreti olmadan ve hızlı onaylarla, müşterilerin ihtiyaç duydukları miktarı almalarını kolaylaştıracağını ifade ediyor. İlerleyen süreçte daha verimli bir borç verme piyasası yaratacağını iddia eden şirket, bazı borçluların uzun vadeli faizle daha az miktarda ödeme yapmaları hususunda da yardımcı olacaklarını belirtiyor.

Celsius Network, kullanıcıların Ethereum, Bitcoin ve 30’un üzerinde diğer kripto tokeni dahil olmak üzere kripto para birimlerini depolamasına ve aktarmasına olanak tanıyan merkezi bir cüzdan uygulamasıdır. Celsius kullanıcıları, mevduatlarını Ethereum için %9’a ve Bitcoin için %6’ya varan getiriler ile borç vermek için hazır hale getirebilirler.

Ayrıca, cüzdanlarına yatırılan kripto varlıklarına karşı %1’den başlayan yıllık faiz oranlarıyla dolar cinsinden kredi alabilirler. Stablecoinler, ABD doları gibi diğer varlıklara sabitlenmiş kripto tokenleridir. USDC stablecoin borç vermeyi tercih eden kullanıcılar ise mevcut oranlar dahilinde yılda %15’ten fazla getiri sağlayabilirler.

200 Bin’in Üzerinde Müşteri Sayısına Ulaşıldı

Celsius, Nisan ayında 100.000’den az müşteriye sahipken bugün 200.000’in üzerine çıkarak 2020 yılı boyunca etkileyici bir büyüme kaydettiğini kanıtladı. 2018’de kurulduğundan bu yana 8 milyar dolardan fazla kredi veren Celsius, Tether’in dolara sabitlenmiş stablecoinlerini (Tethers olarak bilinir) platforma eklemek amacıyla 10 milyon dolarlık yatırım turunu tamamladığını da duyurdu.

İlgili Haber:  MakerDAO Nedir? Borçlanma Platformu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Celsius CEO’su Alex Mashinsky bir basın açıklamasında “Artık daha fazla sayıda insana, ultra zenginler için ayrılmış mali getirileri sağlamak her zamankinden daha önemli hale geldi.” dedi.

Mashinsky, “Celsius ile varlıklarınız karşılığında borç aldığınızda, ihtiyacınız olan tüm nakite erişebilir ve yine de elinizde kripto para tutabilirsiniz. Tıpkı milyarderler gibi, varlıklarınızı satmayarak sermaye kazancı vergilerinizi erteleyebilirsiniz. Kredi talep etmek için gereken minimum para miktarını azaltarak, daha fazla kişinin bu finansal araçlara erişmesini sağlıyoruz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın