10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ünlü CEO: “Bitcoin Fiyatı Önümüzdeki Aylarda Düşebilir, Ancak…”

Önemli Gelişmeler

CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajında, Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda yeniden yükselişe geçeceğini ve beş yıl içerisinde de 250.000 dolara ulaşacağını iddia etti.

blank

Yusko: “Bitcoin Fiyatı Beş Yıl İçerisinde 250.000 Dolara Ulaşabilir”

BTC fiyatı yükselirken oldukça boğa lehine tahminler de gelmeye devam ediyor. Yusko, Bitcoin fiyatının dolar karşısındaki değerinin önümüzdeki 5 yıl içerisinde 250.000 dolara kadar fırlayabileceği görüşünü yineledi. Ancak ünlü CEO’ya göre, dünyanın en büyük kripto parasının önündeki bu yol inişli çıkışlı olacaktır.

blank

Yusko, uzun zamandır benzer görüşleri savunan bir BTC destekçisi olmasıyla tanınıyor. Bu yılın başlarında Yusko, BTC ağındaki büyüme ve adaptasyon artışı ile birlikte BTC’nin 250.000 dolara ulaşmasının beş yıl bile sürmeyeceğini iddia etmişti: “Bu bir ağ ve ağlar katlanarak büyüme gösterir. Bitcoin ise, tarihte 1 trilyon dolar barajını en hızlı ağ olarak biliniyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Morgan Creek Capital Management CEO’su, Bitcoin’in, sahip olduğu 21 milyon adetlik sınırlı arzı sayesinde altına karşı büyük bir üstünlük kurduğunu düşünüyor: “Olay aslında tamamen klasik bir arz ve talep dengesinden oluşuyor. BTC hakkındaki en iyi şeylerden biri de sınırlı bir arza sahip olması. Önümüzdeki 140 yıl boyunca, madencilik işlemleri sonucunda ne kadar BTC üretileceğini gün gün hesaplayabiliyoruz.

BTC fiyatı, 250.000 dolara ulaşmasıyla birlikte, piyasa değeri olarak da altını yakalayacak. Ünlü CEO konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Benim görüşüme göre Bitcoin, altının yerini alıyor. Şimdi artık BTC’yi dijital altın olarak adlandırılıyoruz. Mükemmel bir değer birikimi aracı olarak kullanılabilir.”

Boğa lehine olan uzun vadeli görüşlerine rağmen ünlü CEO, önümüzdeki birkaç ay içerisinde birkaç tane ufak düzeltme dalgası geldiğinde şaşırmayacağını da ekledi.

İlgili Haber:  Piyasa Tahmincisi Gary Shilling Kripto Para Fiyatlarının Çökeceğini İddia Etti

Son olarak Yusko, kripto para yatırımcılarının büyük oranda son toparlanma dalgasından fayda göreceğini düşünüyor. Analiste göre bu durum, BTC’nin fiyatının yükselişe geçmeden hemen önce neden bir düşüş yaşadığını da açıklıyor. Ünlü CEO düşüncelerini şöyle sonlandırdı: “Birçok insan, BTC fiyatında yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşabileceğimizi düşünüyor. Stock-to-flow modeli de bunu destekliyor. Ancak buna rağmen ben, ufak bir düzeltme durumunda da şaşırmazdım. Baksanıza, henüz ayın yarısını geçebildik ve bu 15 günlük zaman diliminde Bitcoin fiyatında %40’lık bir yükseliş yaşadık.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend