Çevreci Bitcoin, eBTC Yolda: Neler Vaat Ediyor?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Wrapped, Tokensoft ve MOSS.Earth işbirliğine giderek piyasaya çevre dostu bir Bitcoin varlığı çıkarmaya hazırlanıyor. Bu gelişmeyle birlikte, çevre endişelerine sahip olan yatırımcıların akıllarındaki soru işaretlerinden biri ortadan kalkmış olacak.

blank

Bitcoin’in ekolojik denge üzerindeki muhtemel etkileri şu anda kripto para dünyasında yoğun tartışmalara konu oluyor. Elon Musk ya da Çin yönetimi gibi taraflar, madencilerin çevre ile ilgili daha fazla önlemler almalarını talep ediyor. Bazı Bitcoin madencileri hali hazırda karbon nötr olarak BTC üretimi yapsa da, son tartışmalar ile birlikte kripto para madenciliği endüstrisini daha temiz bir geleceğe taşımayı amaçlayan yeni girişimciler de ortaya çıktı.

blank

Wrapped ve MOSS.EARTH İşbirliğine Gitti

Kripto para dünyasındaki finansal hizmet sağlayıcıları da yavaş yavaş zamanın gereklerine ayak uydurmaya başladı. Wrapped, “dünyanın ilk karbon nötr Bitcoin varlığı” olacağı iddia edilen eBTC’yi duyurdu. Piyasaya sürülecek ürün, finansal hizmet sağlayıcısı Wrapped ile kripto para-iklim şirketi MOSS.Earth’ün işbirliğiyle ortaya çıktı. eBTC’nin teknik altyapısı ise Tokensoft tarafından sağlayacak. eBTC, Bitcoin ve MOSS-Token’in (MCO2) karışımı olacak ve 1:1 oranında gerçek Bitcoin ile desteklenecek. Projenin amaçlarından biri de, çevre hassasiyetine sahip olan yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapabilmelerini sağlarken Bitcoin’in karbon salınımı hakkındaki endişelerden de kurtulma imkanı verebilmek olarak açıklandı.

eBTC’nin Çalışma Prensibi

eBTC ile yapılan işlemler Bitcoin Blockchain’i yerine Celo blockchain’i üzerinden gerçekleştirilecek. Bununla birlikte kullanıcılar çevreci, sosyal anlamda olumlu ve yönetim olarak avantajlı olacak şekilde yatırım kriterlerini anlayabilecek ve varlıklarını 1:1 oranında BTC’ye çevirebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MOSS CEO’su Luiz Adaime, düzenlediği basın toplantısında yeni işbirliğiyle ile ilgili heyecanlı olduğunu belli etti: “eBTC ile birlikte artık Bitcoin işlemleri karbon nötr olarak gerçekleştirilebilecek. Bu inovasyonu piyasaya sunmak için Wrapped ile bir işbirliğine gittiğimiz için oldukça heyecanlıyız.”

Tokensoft CEO’su Mason Borda da, yeni ürünün karbon nötr yapısının çevresel endişelere sahip olan yatırımcılar için yeni bir Pazar oluşturacağını düşündüğünü söyledi. Borda’ya yöneltilen, yatırımcıların çevreci Bitcoin ürünlerinin ne derece kurallara uygun bir şekilde yürütüldüğünü denetleyebilecek bir kontrol sistemi olup olmadığı sorusu ise bu yazının yazıldığı anlara kadar yanıtsız kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend