10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

CFTC, Merkezi Olmayan Polymarket Platformu Hakkında Soruşturma Başlattı

Önemli Gelişmeler

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), New York menşeli merkezi olmayan tahmin platformu Polymarket hakkında bir soruşturma başlattı.

blank

Haberin Özeti

  • CFTC, New York menşeli merkezi olmayan tahmin platformu Polymarket hakkında bir soruşturma başlattı.
  • CFTC, Polymarket’in finansal düzenleyiciye kaydedilmesi gereken “ikili opsiyon ve takas işlemleri” yapmasına olanak verip vermediğini araştırıyor.

New York merkezli merkezi olmayan tahmin piyasası Polymarket, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altına alındı.

blank

CFTC Soruşturması

Bloomberg’in 23 Ekim tarihli bir raporuna göre CFTC, Polymarket’in finansal düzenleyiciye kaydedilmesi gereken “ikili opsiyon ve takas işlemleri” yapmasına olanak verip vermediğini araştırıyor. CFTC ise henüz bu haberi resmi olarak doğrulamadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Polymarket platformunun bir sözcüsü ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Polymarket, yürürlükteki yasalara ve düzenlemelere uymaya ve düzenleyicilere herhangi bir soruşturmada yardımcı olmaya hazırdır.” ifadelerini kullandı.

Raporda, ayrıca, şirketin soruşturmaya karşı doğru bir yasal mücadele vermek için CFTC’nin icra bölümünün eski direktörü ve hukuk firması Sullivan & Cromwell’in şu anki ortağı James McDonald ile anlaştığı iddia ediliyor.

Polymarket Nedir?

Polymarket, kullanıcıların USD Coin stabil koini kullanarak gelecekteki bazı olaylar hakkında spekülasyon yapmalarına olanak tanıyan bir “tahmin” pazarıdır. Polymarket, kullanıcıların protokolle etkileşime girmesine olanak sağlayan bir akıllı sözleşme arayüzüne sahiptir.

Öte yandan soruşturma haberi, Polymarket’in yeni bir finansman turu için görüşmelerde bulunduğu ve firmanın değerlemesini 1 milyar Dolara yükseltmek için çalıştığı bir süreçte geliyor.

Ekim 2020’de Polymarket, Polychain Capital liderliğinde CoinShares CSO’su Meltem Demirors, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan ve AngelList CEO’su Naval Ravikant’ın katılımıyla 4 milyon Dolarlık bir finansman desteği elde etti.

İlgili Haber:  Bitcoin ile Ne Satın Alınır

Polymarket, Covid-19 vaka sayıları, CryptoPunks taban fiyatları ve Donald Trump’ın başkanlık beklentileri üzerine spekülasyonlar da dahil olmak üzere pek çok farklı alanda “tahmin” yapma olanağı sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend