5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

CFTC, Merkezi Olmayan Polymarket Platformu Hakkında Soruşturma Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), New York menşeli merkezi olmayan tahmin platformu Polymarket hakkında bir soruşturma başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CFTC, New York menşeli merkezi olmayan tahmin platformu Polymarket hakkında bir soruşturma başlattı.
  • CFTC, Polymarket’in finansal düzenleyiciye kaydedilmesi gereken “ikili opsiyon ve takas işlemleri” yapmasına olanak verip vermediğini araştırıyor.

New York merkezli merkezi olmayan tahmin piyasası Polymarket, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altına alındı.

Binance indirim kodu

CFTC Soruşturması

Bloomberg’in 23 Ekim tarihli bir raporuna göre CFTC, Polymarket’in finansal düzenleyiciye kaydedilmesi gereken “ikili opsiyon ve takas işlemleri” yapmasına olanak verip vermediğini araştırıyor. CFTC ise henüz bu haberi resmi olarak doğrulamadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polymarket platformunun bir sözcüsü ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Polymarket, yürürlükteki yasalara ve düzenlemelere uymaya ve düzenleyicilere herhangi bir soruşturmada yardımcı olmaya hazırdır.” ifadelerini kullandı.

Raporda, ayrıca, şirketin soruşturmaya karşı doğru bir yasal mücadele vermek için CFTC’nin icra bölümünün eski direktörü ve hukuk firması Sullivan & Cromwell’in şu anki ortağı James McDonald ile anlaştığı iddia ediliyor.

Polymarket Nedir?

Polymarket, kullanıcıların USD Coin stabil koini kullanarak gelecekteki bazı olaylar hakkında spekülasyon yapmalarına olanak tanıyan bir “tahmin” pazarıdır. Polymarket, kullanıcıların protokolle etkileşime girmesine olanak sağlayan bir akıllı sözleşme arayüzüne sahiptir.

Öte yandan soruşturma haberi, Polymarket’in yeni bir finansman turu için görüşmelerde bulunduğu ve firmanın değerlemesini 1 milyar Dolara yükseltmek için çalıştığı bir süreçte geliyor.

Ekim 2020’de Polymarket, Polychain Capital liderliğinde CoinShares CSO’su Meltem Demirors, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan ve AngelList CEO’su Naval Ravikant’ın katılımıyla 4 milyon Dolarlık bir finansman desteği elde etti.

İlgili Haber:  Biden Yönetimindeki Pozisyonlara Kripto Para Dostu İsimler Getiriliyor

Polymarket, Covid-19 vaka sayıları, CryptoPunks taban fiyatları ve Donald Trump’ın başkanlık beklentileri üzerine spekülasyonlar da dahil olmak üzere pek çok farklı alanda “tahmin” yapma olanağı sağlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar