26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Chainalysis, Bitcoin L2 Protokolü Lightning Network’ü Destekleyeceğini Açıkladı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

“The Know Your Transaction” (İşleminizi Bilin) adını taşıyan bir uyumluluk yazılımı, BTC ödemelerini işleyen finans kurumlarının küresel kara para aklama karşıtı uygulamalara adapte olmasını sağlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain veri platformu Chainalysis, Şubat 2022’de Bitcoin blok zincirindeki Katman-2 protokolü Lightning Network’ü desteklemeye başlayacağını duyurdu.
  • Chainalysis baş ürün sorumlusu Pratima Arora, “Lightning Network, Bitcoin blok zincirinin önündeki birçok zorluğu çözüme kavuşturuyor.” dedi.

Blockchain veri platformu Chainalysis, Şubat 2022’de Bitcoin blok zincirindeki Katman-2 protokolü Lightning Network’ü desteklemeye başlayacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Chainalysis’nin Lightning Network Entegrasyonu

Entegrasyon, Chainalysis Know Your Transaction uyumluluk yazılımını, Lightning düğümleri aracılığıyla BTC ödemelerini işleyen şirketler için kullanılabilir hale getirecek. Bu, ayrıca borsalar gibi sanal varlık servis sağlayıcılarının (VASP’ler) BTC işlemlerini küresel standartlarla uyumlu bir şekilde gerçekleştirmelerine de katkı sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Chainalysis sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Lightning Network’ün kullanıcı deneyiminde herhangi bir değişiklik olmayacak.” dedi.

Chainalysis basın bülteninde kullanan “VASP” tanımı, doğrudan Ekim sonunda güncellenen Mali Eylem Görev Gücü (FATF) kılavuzuna dayanıyor. Söz konusu uluslararası kuruluş, kara para aklamayla mücadelede çeşitli uygulamalar yürütüyor.

“Lightning Network, Bitcoin’deki Pek Çok Sorunu Çözüyor”

Chainalysis baş ürün sorumlusu Pratima Arora konu ile ilgili yaptığı paylaşımda, “Lightning Network, Bitcoin protokolünün mikro ödemeler ve finansal katılımı destekleyen diğer işlem türleri için kullanılmasını engelleyen birçok zorluğu çözüme kavuşturuyor. Müşterilerin Lightning işlemlerini uyumlu bir şekilde desteklemesini sağlayarak, ağın popülaritesini artırmayı ve ölçeklenmesine yardımcı olmayı umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’de 2018’de başlatılan Lightning Network entegrasyonu özellikle 2021 yılında daha da hız kazandı. BTC Visuals’e göre ağdaki düğüm sayısı 2020 yılında %68 oranında artmıştı. Ancak bu yıl El Salvador hükümetinin BTC’yi resmi para birimi olarak piyasaya sürmesinin bir parçası olmasının yanı sıra; Twitter’ın BTC entegrasyonunun da yardımıyla ağdaki aktif düğüm sayısı Ocak ayından bu yana %128 oranında arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend