30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Chainlink (LINK) Fiyatı Kritik 23 Dolar Seviyesini Aştı: Artış Devam Edecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Chainlink’in yerel tokeni LINK, yeni hafta ile birlikte kritik 23 Dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • LINK, yeni hafta ile birlikte kritik 23 Dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.
  • Piyasa değerine göre 18. en büyük kripto para olan LINK, şu dakika itibariyle 23.07 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Blockchain veri firması Chainlink’in yerel tokeni LINK, 15 Aralık’ta kaydettiği 17.33 Dolarlık dip seviyenin ardından bugün 23 Dolar seviyesini aştı.

Binance indirim kodu

LINK Fiyatı Neden Yükseliyor?

Piyasa değerine göre 18. en büyük kripto para olan LINK, şu dakika itibariyle 23.07 Dolar fiyatından işlem görüyor. LINK, bundan 12 gün önce kaydettiği dip seviyenin ardından yaklaşık %30 oranında değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son fiyat artışının arkasındaki üç olası nedenden ilki, eski Google CEO’su Eric Schmidt’in bu ayın başlarında şirketin yeni stratejik danışmanı olarak Chainlink’e katılması olabilir. Ayrıca bu ayın başlarında Chainlink ve Internet-of-Things blok zinciri IoTeX, “gerçek dünya bağlantısını ilerletmek ve geliştiricilerin fikirlerini oluşturmalarını ve çözülmesi zor sorunların üstesinden gelmelerini sağlamak” amacıyla ortaklık kurduğunu duyurdu. Son olarak da Ethereum tabanlı stake hizmeti Lido, blok zinciri ile bir entegrasyon sağladığını duyurdu.

Ağ ile ilgili yaşanan bu gelişmelerin LINK fiyatındaki artışı hızlandırdığı düşünülüyor.

ATH’den Bu Yana Chainlink Yarı Yarıya Düştü

Öte yandan LINK, bu yıl 10 Mayıs’ta 52.70 Dolar fiyatına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Son fiyat artışına rağmen LINK hâlâ bu seviyenin %55.7 oranında daha aşağısında seyrediyor.

Lider kripto para Bitcoin’in 50.000 Dolar seviyesinde mücadele vermesiyle geçen son haftalarda LINK’in böyle bir fiyat artışı yaşayarak 23 Dolar eşiğini geçmesi yine de olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar