26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Chainlink (LINK) Fiyatı Kritik 23 Dolar Seviyesini Aştı: Artış Devam Edecek mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Chainlink’in yerel tokeni LINK, yeni hafta ile birlikte kritik 23 Dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • LINK, yeni hafta ile birlikte kritik 23 Dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.
  • Piyasa değerine göre 18. en büyük kripto para olan LINK, şu dakika itibariyle 23.07 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Blockchain veri firması Chainlink’in yerel tokeni LINK, 15 Aralık’ta kaydettiği 17.33 Dolarlık dip seviyenin ardından bugün 23 Dolar seviyesini aştı.

Binance indirim kodu

LINK Fiyatı Neden Yükseliyor?

Piyasa değerine göre 18. en büyük kripto para olan LINK, şu dakika itibariyle 23.07 Dolar fiyatından işlem görüyor. LINK, bundan 12 gün önce kaydettiği dip seviyenin ardından yaklaşık %30 oranında değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Son fiyat artışının arkasındaki üç olası nedenden ilki, eski Google CEO’su Eric Schmidt’in bu ayın başlarında şirketin yeni stratejik danışmanı olarak Chainlink’e katılması olabilir. Ayrıca bu ayın başlarında Chainlink ve Internet-of-Things blok zinciri IoTeX, “gerçek dünya bağlantısını ilerletmek ve geliştiricilerin fikirlerini oluşturmalarını ve çözülmesi zor sorunların üstesinden gelmelerini sağlamak” amacıyla ortaklık kurduğunu duyurdu. Son olarak da Ethereum tabanlı stake hizmeti Lido, blok zinciri ile bir entegrasyon sağladığını duyurdu.

Ağ ile ilgili yaşanan bu gelişmelerin LINK fiyatındaki artışı hızlandırdığı düşünülüyor.

ATH’den Bu Yana Chainlink Yarı Yarıya Düştü

Öte yandan LINK, bu yıl 10 Mayıs’ta 52.70 Dolar fiyatına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Son fiyat artışına rağmen LINK hâlâ bu seviyenin %55.7 oranında daha aşağısında seyrediyor.

Lider kripto para Bitcoin’in 50.000 Dolar seviyesinde mücadele vermesiyle geçen son haftalarda LINK’in böyle bir fiyat artışı yaşayarak 23 Dolar eşiğini geçmesi yine de olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend