30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Chainlink, Tüm Kripto Para Piyasası Çöküşteyken Fiyatını %20 Arttırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Oracle sağlayıcı platform Chainlink, son 24 saatte tüm kripto para piyasası çöküşteyken fiyatını %20 arttırdı.

Binance indirim kodu

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Haberin Özeti

  • Chainlink platformunun tokeni LINK fiyatını 24 saat içinde yaklaşık %20 arttırdı.
  • LINK, pazar sabahı 9.79 dolardan bugün erken saatlerde 13.16 dolara kadar yükseldi.
  • Token şu anda 12$ civarında dolaşıyor.

Merkezi olmayan oracle sağlayıcı Chainlink, son kripto para piyasası çöküşünün kazananlarından biri gibi görünüyor. LINK, piyasanın çoğunun aksine, son 24 saat içinde %20 arttı.

LINK’in fiyatı pazar sabahı 9.79$’dan bugün erken saatlerde 13.16$’a yükseldi.

LINK/USD çifti, 15 Ağustos’ta 19.20$ seviyesine çıkarak rekor kırdı ve Chainlink’in piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi konumunu pekiştirdi.

Chainlink nedir?

Chainlink, fiyat akışları ve zincir dışı erişilmesi gereken diğer veriler için merkezi olmayan oracle’lar sağlar. Merkezi olmayan kripto ödünç verme uygulaması Aave, sentetik varlık portali Synthetix ve token takas platformu Kyber Network gibi bir dizi önemli DeFi projesine entegre edilmiştir. Protokol hızlı büyüyen oracle sektöründe hesaba katılması gereken bir güç haline geliyor.

Chainlink, imrenilecek bir entegrasyon ekosistemi inşa ediyor ve şu anda 200 küsür entegrasyona sahip. Aynı zamanda, Ethereum tabanlı projelerin dışında Polkadot ve Tezos’a doğru genişlemesinin yanı sıra, Swift ve Google gibi pek çok blok zinciri dışı ortaklık ve girişimler oluşturması da dikkate değer.

Ama aynı zamanda Cosmos ekosistemine dayalı Band Protocol gibi rakipleri de ortaya çıktı. Band Protocol, oracle’larını Tron’un merkezi olmayan uygulamalarına entegre etmek için Tron Vakfı ile bir ortaklığı duyurduktan sonra son zamanlarda bir fiyat artışı gördü.

Band ve Chainlink arasındaki rekabet son haftalarda iyice kızışıyor.

İlgili Haber:  Yatırımcılar Filecoin Lansmanını Beklerken Bankalar ve Kurtarma Paketleri ise Wall Street'i Boğuyor

Pek çok yatırımcı böylesine bir rekabet ortamında LINK’in fiyatını dikkatle takip ediyor.

Ancak, çoğu kripto para birimi gibi, fiyatı projenin teknik değerleriyle bir bütün olarak kripto piyasasının davranışından farklılık gösterebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar