Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) ve Polygon (MATIC) Fiyat Analizi – 31 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in 35.000 dolar üstündeki bölgesini tekrardan ele geçirmek için hamle yapmasının ardından, genel kripto para piyasaları da son 24 saatte kayıplarını telafi etmeye başladı. Chainlink, Litecoin ve MATIC gibi altcoinler belirli destek noktalarından tekrardan sıçrama yaptı ve gözünü ileriki dönemde sağlayabilecekleri kazançlara dikti.

blank

Chainlink [LINK]

blank

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Chainlink, Şubat ayından bu yana gerilemelere karşı destek görevi görmüş olan 23.7 dolardaki destek noktasına yakın bir bölgede işlem görüyordu. Bu bölgeden bir geri sıçrama bekleniyor ancak kazançlar üst tavan bölgesi olan 35 dolar ile sınırlı kalabilir. Bir düşüş durumunda ise 19.7 dolar ve 17.2 dolarda ek savunma hatları bulunuyor.

Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri pozitif bir momentum kaydetti ancak siyah noktalar da bir tür “piyasa sıkışıklığını” vurguladı. Bu tür koşullar altında kazançların kısıtlı olabileceği söylenebilir. RSI 50’nin üstüne henüz çıkamadı ancak ayı bölgesinin üstünü hedeflemeye başladı.

Litecoin [LTC]

blank

Litecoin’in tekrardan ele geçirmesi gereken kritik bölge 239-240 doların üstünde yer alıyor. Bu alan hem güçlü direnç noktalarını hem de 200-SMA (yeşil) değerini içeriyor. Bu bölgenin üstüne bir sıçrayış, LTC fiyatlarını, genel kripto para çöküşünün öncesindeki seviyelere çıkarabilir. Kısa vadeli hareketlerde ise, 116 dolar ile 156.6 dolar arasındaki kanal, alış aktivitesine sahne olarak daha büyük bir satış dalgasını engelleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

13 Mayıs’tan bu yana düşüş eğiliminde olan oBV değeri, alış baskısının satış baskısına yaklaşık olarak eşitlenmesiyle beraber yatay bir seyir izlemeye başladı. Chaikin Money Flow (CMF) değeri ise orta hattın yukarısında kalmayı sürdürerek piyasaya olan sermaye akışının sağlıklı olduğunu işaret etti.

Polygon [MATIC]

blank

MATIC fiyatları, 12 saatlik grafiğinde 50-SMA (mavi) değeriyle çakışan 1.48 dolar üzerindeki savunma hattına tutunmayı başardı. Bundan sonraki dönemde boğa yatırımcıları, daha keskin bir fiyat rallisinin kapılarını açabileceğinden, 2.44 dolar seviyesindeki direnci kırmaya çalışabilir. Ancak bu tür bir fiyat hareketi için genel kripto para piyasalarından olumlu haberler gelmesi beklenecektir. 1.48 doların altına bir düşüş durumunda ise alıcılar 1.24 dolar üzerindeki herhangi bir değerden devreye girip bir satış dalgasını engelleyebilir.

RSI değeri, Nisan ayının ortalarından bu yana aşırı alış bölgesinde bulunsa da son birkaç gündür sıfırlanma moduna geçmiş gibi görünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda RSI değeri daha çok 40-65 arasında gidip geldi. MACD değerine ayıya yönelik bir dönüşüm olsa da endeks halen orta hattın üzerinde bulunuyor ve keskin bir gerileme ihtimali bu yazının yazıldığı anlarda bariz olarak görülmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend