Chainlink (LINK), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Fiyat Analizi – 28 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin, boğa lehine görünen kripto para piyasalarında iki gün art arda 40.000 dolar seviyesini test etti. Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) gibi altcoinler güç kaybediyor gibi gözükse de Chainlink gibi bazıları da hızlı bir şekilde toparlanıyor.

blank

Chainlink [LINK]

blank

blank

Chainlink’in saatlik grafiğinde, fiyatların alçalan bir kanalın içerisinde düşmesiyle ve şu anda da yükselen bir kanalın içerisinde yükselmesiyle beraber dev bir V formasyonu gözleniyor. LINK tam bir toparlama yaşamasa da, piyasaları olumlu gözüküyor olabilir. LINK fiyatları birkaç direnci aşmayı başardı ve bu yazının yazıldığı anlarda 34 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

Fiyatlar toparlanmaya başladıkça, LINK fiyatı 50’lik hareket ortalamasının üzerine çıktı ve yükselişe daha da güç kattı. Birkaç kez yatay seyrin ardından yükselen LINK fiyatları yatırımcılara birkaç tane uygun pozisyon alma fırsatı sundu. LINK fiyatları bir gerileme yaşarsa, yatırımcıların toplandığı 31 dolar seviyesi bir destek noktası görevi görebilir. Görünür aralık göstergesi 24.27 doların LINK için en çok işlem yapılan bölgelerden biri olduğunu gösterdi. Alış baskısı devam ederse fiyatlar 33 dolarda yatay seyir izlemeye başlayabilir.

Solana [SOL]

blank

Yatırımcılar SOL fiyatlarını yaklaşık olarak 32 dolar civarında tutmayı başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 34 dolar olsa da, %50’lik toparlanmanın ardından fiyatların ana üssü 32 dolar seviyesi olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

İki tarafa da bir fiyat hareketi olabilmesi için ADX değerinin 25’in üzerine çıkması gerekebilir. Bu değer bu yazının yazıldığı anlarda 13 seviyesinde bulunuyor. SOL piyasası ayrıca düşük bir momentum gösteriyor ve bu da SOL fiyatlarının yatay seyir izleyebileceğine işaret ediyor olabilir.

Polygon [MATIC]

blank

MATIC piyasası güçlü bir şekilde büyümeye devam etti ve düşüşteki kayıplarının neredeyse tamamını telafi etmeyi başardı. Zirve noktasına ulaşamasa da MATIC fiyatları daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor. Ancak kısa vadeli bakıldığında MATIC yükselen bir satış baskısı riskiyle karşı karşıya olabilir.

MATIC, yükselen satış dalgasını hissetti ve fiyatlar önce 2.17 dolara ardından da 2.06 dolara kadar geriledi. 50’lik hareket ortalamasının mumlara yaklaşmasıyla beraber, herhangi bir çakışmada ayı lehine olan tablo derinleşebilir. Satış dalgası ayrıca denge bölgesinden aşağıya inerek satış baskısındaki artışı gösteren RSI değerinden de gözlenebilir.

MATIC fiyatları şu anda biraz zorlu bir süreç geçirirken, 2.06 dolardaki destek noktası kullanılarak yukarı yönlü bir harekete de başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend