8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Chainlink (LINK), Synthetix (SNX) ve Uniswap (UNI) Fiyat Analizi – 29 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in 38.000 doların üstüne çıkmayı başaramamasının ardından, genel kripto para piyasaları da bir belirsizlik içerisinde kaldı. Chainlink, Synthetix ve Uniswap gibi altcoinler yatay seyir izledi ve Bitcoin’den gelebilecek güçlü sinyalleri beklemeye başladı.

Binance indirim kodu

Chainlink [LINK]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Chainlink için saatlik grafik bu yazının yazıldığı anlarda yatay bir seyire işaret ediyor. İlginç bir şekilde 200-SMA (yeşil) değerinin üstünde işlem gören LINK, bununla birlikte 26.5 dolar seviyelerinde ek bir savunma hattı oluşturmuştu. Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri düşük hacim ile birlikte momentumun da düşük olduğunu gösterdi. RSI değeri ise 40’ın hafif üzerinde bulunuyor ve ayı bölgesine yakın seyrediyor.

Genel kripto para piyasalarından daha güçlü sinyaller gelmezse, LINK önümüzdeki saatlerde bu kanalını koruyabilir. Herhangi bir dip yapma durumunda ise 17.2-20.4 dolar arasındaki bölge ek kayıpları önlemek için çabalayabilir.

Synthetix [SNX]

blank

Synthetix için toparlanma süreci, 15-15.7 dolar bandındaki direncin kırılamaması ile birlikte yarıda kaldı. Başarısız bir denemenin ardından, SNX fiyatı da 12.45 dolardaki destek noktasının altına indi. OBS’nin aşağı yönlü trendi de piyasalardaki alış baskısının azaldığına işaret etti. Bu koşullar, mevcut bölgede bir yatay seyre ve SNX’in 10 dolar ile 15 dolar arasında işlem görmesine neden olabilir. Yukarı yönlü bir çıkışta ise, kazançlar 19.7’deki tavanla sınırlı kalabilir.

Supertrend göstergesi bu yazının yazıldığı anlarda bir satış sinyali verdi ancak bu durum 12.45 dolar seviyesinde tersine dönebilir.

Uniswap [UNI]

blank

Saatlik grafiğinde birtakım dalgalı hareketler gözlense de, Uniswap fiyatı 25 dolardaki desteğini savunmayı başarmıştı. Bu alan, 200-SMA (yeşil) değeriyle de çakıştığı için güçlü bir savunma hattı oluşturmuştu. Bu kanaldan yukarı yönlü bir çıkış olursa %22’lik bir değer artışıyla 36.5 dolar seviyeleri görülebilir. Ancak boğaların ilk olarak 32.76 dolardaki direnç noktasını kırabilmesi gerekiyor. Düşüş durumunda ise 21.1 dolar, 18.4 dolar ve 14.2 dolar seviyelerinde destek noktaları bulunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Artışını Sürdürürken; Binance Coin Üçüncü En Büyük Kripto Para Oldu

UNI’nin teknik göstergeleri ayrıca bazı zayıflıklarda gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda, önümüzdeki saatlerde boğa lehine bir tablo ihtimali zayıfladı. ADX değeri de piyasa daha az doğrultusal hale geldiği için 25’in altına indi. MACD çizgisi orta hattın altına inerken histogramda ise kısmen boğa lehine bir momentum izlendi. Ancak bu göstergelerin hiçbiri fiyatlardaki aşağı ya da yukarı yönlü bir hareket için ipucu vermeye yetmedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar