Chainlink (LINK), Synthetix (SNX) ve Uniswap (UNI) Fiyat Analizi – 29 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in 38.000 doların üstüne çıkmayı başaramamasının ardından, genel kripto para piyasaları da bir belirsizlik içerisinde kaldı. Chainlink, Synthetix ve Uniswap gibi altcoinler yatay seyir izledi ve Bitcoin’den gelebilecek güçlü sinyalleri beklemeye başladı.

blank

Chainlink [LINK]

blank

blank

Chainlink için saatlik grafik bu yazının yazıldığı anlarda yatay bir seyire işaret ediyor. İlginç bir şekilde 200-SMA (yeşil) değerinin üstünde işlem gören LINK, bununla birlikte 26.5 dolar seviyelerinde ek bir savunma hattı oluşturmuştu. Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri düşük hacim ile birlikte momentumun da düşük olduğunu gösterdi. RSI değeri ise 40’ın hafif üzerinde bulunuyor ve ayı bölgesine yakın seyrediyor.

Genel kripto para piyasalarından daha güçlü sinyaller gelmezse, LINK önümüzdeki saatlerde bu kanalını koruyabilir. Herhangi bir dip yapma durumunda ise 17.2-20.4 dolar arasındaki bölge ek kayıpları önlemek için çabalayabilir.

Synthetix [SNX]

blank

Synthetix için toparlanma süreci, 15-15.7 dolar bandındaki direncin kırılamaması ile birlikte yarıda kaldı. Başarısız bir denemenin ardından, SNX fiyatı da 12.45 dolardaki destek noktasının altına indi. OBS’nin aşağı yönlü trendi de piyasalardaki alış baskısının azaldığına işaret etti. Bu koşullar, mevcut bölgede bir yatay seyre ve SNX’in 10 dolar ile 15 dolar arasında işlem görmesine neden olabilir. Yukarı yönlü bir çıkışta ise, kazançlar 19.7’deki tavanla sınırlı kalabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Supertrend göstergesi bu yazının yazıldığı anlarda bir satış sinyali verdi ancak bu durum 12.45 dolar seviyesinde tersine dönebilir.

Uniswap [UNI]

blank

Saatlik grafiğinde birtakım dalgalı hareketler gözlense de, Uniswap fiyatı 25 dolardaki desteğini savunmayı başarmıştı. Bu alan, 200-SMA (yeşil) değeriyle de çakıştığı için güçlü bir savunma hattı oluşturmuştu. Bu kanaldan yukarı yönlü bir çıkış olursa %22’lik bir değer artışıyla 36.5 dolar seviyeleri görülebilir. Ancak boğaların ilk olarak 32.76 dolardaki direnç noktasını kırabilmesi gerekiyor. Düşüş durumunda ise 21.1 dolar, 18.4 dolar ve 14.2 dolar seviyelerinde destek noktaları bulunuyor.

UNI’nin teknik göstergeleri ayrıca bazı zayıflıklarda gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda, önümüzdeki saatlerde boğa lehine bir tablo ihtimali zayıfladı. ADX değeri de piyasa daha az doğrultusal hale geldiği için 25’in altına indi. MACD çizgisi orta hattın altına inerken histogramda ise kısmen boğa lehine bir momentum izlendi. Ancak bu göstergelerin hiçbiri fiyatlardaki aşağı ya da yukarı yönlü bir hareket için ipucu vermeye yetmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend