30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Chainlink (LINK), VeChain (VET), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz gün boyunca genel kripto para piyasasının hafifçe toparlanmasıyla birlikte Chainlink fiyatı, boğa lehine bir hava sergilemesinin ardından 20.86 doları aştı. Dahası analiste göre VeChain ise en yakın direnç noktasını test etmeye doğru giderken yeterli hacme ulaşamadı.

Binance indirim kodu

EOS fiyatı 20 SMA değerinin üstüne çıkarken 50 SMA ve RSI direncinde yeni bir engelle karşılaştı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Chainlink (LINK)

blank

Altcoin fiyatı 27 Aralık tarihinde son üç haftanın zirvesine çıkmasının ardından alçalan bir takoz formasyonu (yeşil) içerisinde düşüş yaşamış fakat boğalar 20.8 dolar desteğini bırakmamışlardı.

Son yükseliş ile birlikte ise son 24 saatte %10.43’lük bir atak gerçekleşti. Bununla birlikte analiste göre altcoine ait en yakın direnç noktası ise 22.42 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK, 21.19 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi boğa lehine görünüm vermesinin ardından bir yükseliş trendi içerisinde bulundu. Buna ek olarak +DI göstergesi yukarı yönlü ilerlerken analiste göre ADX ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

VeChain (VET)

blank

21 Aralık ile 30 Aralık tarihleri arasında %20.37’lik bir gerileme yaşayan altcoin son üç gündür 0.08783 dolar ile 0.08157 dolar arasında gidip geliyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET fiyatı 0.08699 dolardan işlem görüyor. Aşırı satış bölgesinden kurtulan RSI göstergesi 30 Aralık tarihinden bu yana yükseliş trendi içerisinde bulunuyor. MACD histogramı analiste göre alış baskısında bir artışa işaret etti ancak çizgileri halen denge noktasının altında seyrediyor. Analiste göre altcoin boğaları için en yakın direnç noktası ise 0.087 dolarda bulunuyor.

EOS

blank

EOS fiyatı 20 Aralık tarihinde simetrik üçgen formasyonundan bir çıkış gerçekleştirmişti. Ayılar 3.09 dolar seviyesini birçok kez test etti ancak boğalar dayanmayı başardı. Boğalar 20 Aralık tarihinden itibaren %12’lik bir ralli gerçekleştirmesine ve 3.4 dolar aşmasına rağmen, EOS fiyatı 200 SMA (yeşil) bölgesinden bir gerileme yaşadı.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Ethereum Classic (ETC) ve Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi - Altcoinlerde Neler Oluyor? - 21 Eylül

Analiste göre altcoin fiyatı geçtiğimiz ay boyunca 3.09 dolar ile 3.40 dolar arasında bir aralık oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda EOS fiyatı 3.18 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi nihayet orta hatta doğru toparlansa da 57 noktasına bir direnç ile karşılaşıp geri döndü. Buna ek olarak, AO göstergesi de analiste göre artan alış baskısını sergiledi. Analist, SMI göstergesinin ise siyah noktalar sergileyerek düşük volalite aşamasına işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar