10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Chiliz (CHZ) Oyun İçi NFT’leri Başlattıktan Sonra Tokenin Fiyatı %170 Oranında Arttı!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesi ve ekosistemin hızla genişlemesi Chiliz (CHZ) fiyatını %170 oranında artırdı ve projenin temellerini sağlamlaştırdı.

blank

Haberin Özeti

  • TradingView verilerine göre Chiliz fiyatı 29 Eylül’den 31 Ekim’e kadar %171 oranında yükseldi.
  • CHZ’nin artan fiyatının üç temel nedeni ise, oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesi, Chiliz’in piyasaya sürdüğü yeni fan tokenleri ve protokolün hızla genişleyen ekosistemi olarak belirtiliyor.

Bu yıl kripto para sektörü ile büyük spor ligleri, takımları ve oyuncular arasında bir dizi yüksek profilli ortaklık kuruldu. Günümüzde sporcular, sınırlı sayıda NFT’ler, kripto para ve blok zinciri teknolojisiyle ilişkili çeşitli ürünler yayınlayarak hayranlarıyla etkileşime giriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Chiliz Fiyatında %171 Oranında Artış

Kripto şirketleri ise forma sponsorlukları, stadyum isim hakları ve maç sırasında yayınlanan reklamlar gibi çeşitli yöntemlerle bu alandaki varlıklarını artırdılar.

Spor dünyasına odaklanması ve taraftarların favori takımları ve oyuncuları ile etkileşime girmesine yardımcı olması sayesinde son zamanlarda popülerlik artışı gören önde gelen bir kripto para, Socios.com hayran platformunun arkasındaki blok zinciri ağı Chiliz’dir (CHZ).

TradingView’den alınan verilere göre CHZ, 29 Eylül’de 0.243 Dolara düştüğünden bu yana bir artış yaşıyor. CHZ fiyatı, 31 Ekim’e kadar yaşadığı %171 oranında artışla 0.657 Dolar seviyesine ulaştı.

CHZ’nin artan popülerliğinin ve fiyatının üç temel nedeni ise, oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesi, Chiliz’in piyasaya sürdüğü yeni fan tokenleri ve protokolün hızla genişleyen ekosistemi olarak belirtiliyor.

Oyun İçi NFT’ler

Mevcut fiyat artışını başlatan temel gelişmenin, platformun ilk canlı ve oyun içi NFT özelliği olarak A.C. Milan ve Roma tokenlerini listelemesi olduğu düşünülüyor. Bu tasarımla, yeni NFT’ler canlı maçlardaki önemli anlara dayalı olarak üretiliyor ve daha sonrasında da maçın sonucunu doğru tahmin eden taraftar token sahiplerinin cüzdanına gönderiliyor.

İlgili Haber:  Fox, NFT Piyasasına 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı ve Yeni Koleksiyonunu Satışa Çıkardı

Bu yeni NFT dağıtma yönteminin duyurulması, ilerleyen haftalarda CHZ token talebinde oldukça güçlü bir artış yaşanmasına katkı sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend