9 Ağustos 2022, Salı
26.6 C
İstanbul

Chiliz (CHZ) Oyun İçi NFT’leri Başlattıktan Sonra Tokenin Fiyatı %170 Oranında Arttı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesi ve ekosistemin hızla genişlemesi Chiliz (CHZ) fiyatını %170 oranında artırdı ve projenin temellerini sağlamlaştırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • TradingView verilerine göre Chiliz fiyatı 29 Eylül’den 31 Ekim’e kadar %171 oranında yükseldi.
  • CHZ’nin artan fiyatının üç temel nedeni ise, oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesi, Chiliz’in piyasaya sürdüğü yeni fan tokenleri ve protokolün hızla genişleyen ekosistemi olarak belirtiliyor.

Bu yıl kripto para sektörü ile büyük spor ligleri, takımları ve oyuncular arasında bir dizi yüksek profilli ortaklık kuruldu. Günümüzde sporcular, sınırlı sayıda NFT’ler, kripto para ve blok zinciri teknolojisiyle ilişkili çeşitli ürünler yayınlayarak hayranlarıyla etkileşime giriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Chiliz Fiyatında %171 Oranında Artış

Kripto şirketleri ise forma sponsorlukları, stadyum isim hakları ve maç sırasında yayınlanan reklamlar gibi çeşitli yöntemlerle bu alandaki varlıklarını artırdılar.

Spor dünyasına odaklanması ve taraftarların favori takımları ve oyuncuları ile etkileşime girmesine yardımcı olması sayesinde son zamanlarda popülerlik artışı gören önde gelen bir kripto para, Socios.com hayran platformunun arkasındaki blok zinciri ağı Chiliz’dir (CHZ).

TradingView’den alınan verilere göre CHZ, 29 Eylül’de 0.243 Dolara düştüğünden bu yana bir artış yaşıyor. CHZ fiyatı, 31 Ekim’e kadar yaşadığı %171 oranında artışla 0.657 Dolar seviyesine ulaştı.

CHZ’nin artan popülerliğinin ve fiyatının üç temel nedeni ise, oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesi, Chiliz’in piyasaya sürdüğü yeni fan tokenleri ve protokolün hızla genişleyen ekosistemi olarak belirtiliyor.

Oyun İçi NFT’ler

Mevcut fiyat artışını başlatan temel gelişmenin, platformun ilk canlı ve oyun içi NFT özelliği olarak A.C. Milan ve Roma tokenlerini listelemesi olduğu düşünülüyor. Bu tasarımla, yeni NFT’ler canlı maçlardaki önemli anlara dayalı olarak üretiliyor ve daha sonrasında da maçın sonucunu doğru tahmin eden taraftar token sahiplerinin cüzdanına gönderiliyor.

İlgili Haber:  Edward Snowden İlk NFT'sini Satışa Çıkardı

Bu yeni NFT dağıtma yönteminin duyurulması, ilerleyen haftalarda CHZ token talebinde oldukça güçlü bir artış yaşanmasına katkı sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar