28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Chiliz, Jump Trading’den Yatırım Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Salı günü yapılan açıklamada, özel ticaret şirketi Jump Trading’e, spor takımlarıyla ilgili tokenlar piyasaya sürmesiyle tanınan Chiliz blockchain’e şirketine öz sermaye yatırımı yaptığı ilan edildi.

Binance indirim kodu

Yapılan yatırımın miktarı açıklanmadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Malta merkezli bir şirket olan Chiliz, Socios.com adlı platformun arkasındaki şirket olarak biliniyor. Platformda futbol külüplerinin kendilerine ait tokenları satışa sunuluyor ve kulüpler tarafından yapılan anketlere katılma ya da hediye ve promosyon kazanma gibi etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu tokenlardan bazıları kripto para borsası Binance’ta ya da çeşitli Koreli borsalarda listelenmiş durumdalar.

Socios Platformunda Son Günlerin Gözde Coini CHZ Kullanılıyor

Şirketin platformunda ayrıca taraftar tokenlarını satın alabilmek için Chiliz (CHZ) adı verilen bir kripto para kullanılıyor.

Chiliz yılın başından bu yana %2100 değer kazanarak 0.41 dolar seviyesine geldi. Buna neden olan ana etken olarak, hem kripto para piyasalarındaki bu yılki büyük yükseliş, hem de fan tokenlarına olan ilginin artması gösteriliyor.

Bitcoin ise yılın başından beri değerini yaklaşık olarak ikiye katladı ve geçtiğimiz ay da 62.000 dolar yakınlarına çıkarak yeni bir rekor kırdı. Bu yükselişler daha çok büyük yatırımcının kripto para dünyasına gireceği varsayımıyla birlikte gerçekleşiyor.

Şikago merkezli Jump Trading şirketi ise birkaç yıldır kripto para piyasalarıyla ilgileniyor. Şirketlerin açıklamalarına göre Jump Trading yılın başından bu yana Chiliz tarafından piyasaya sürülen tokenların piyasa yapıcılığı görevini üstleniyordu.

Platform Spor Kulüplerinin Ek Gelir Elde Etmesini Sağlıyor

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus’un bir söyleşide açıkladıklarına göre Socios.com platformu, spor takımlarının daha geniş bir taraftar kesimine ulaşıp bu taraftarlarla daha çok iletişim kurarak bu taraftarlardan ek bir gelir elde etmesine yardımcı oluyor.

İlgili Haber:  Kim Dotcom, Resmi Olarak Bitcoin Cash Hareketine Katılıyor

Dreyfus açıklamalarına şöyle devam etti: “Chiliz blockchain ve tüketicilere yönelik ürünümüz olan Socios.com son birkaç aydır, kullanıcı sayısı, kullanıcıların harcama miktarı ve ayrıca AC Milan, FC Barcelona ve Manchester City gibi büyük spor partnerleriyle işbirliği yapması sayesinde oldukça büyüdü. Jump Trading’in sporcu kripto sektöründe yatırım yapması, hem bizim için hem de sektörün kendisi için bir tanıtım değeri taşıyor ve bunu piyasamız için sadece bir başlangıç olarak görüyorum.”

Socios.com platformunda, Galatasaray ve Trabzonspor gibi Türk takımları da kendi taraftar tokenlarının satışını yapıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar