Çin devlet televizyonu Ethereum, DeFi ve diğer kripto para konularıyla ilgili bir televizyon programı hazırladı.

Geride bıraktığımız birkaç yıl boyunca, Çinli yetkililer ülkedeki kripto para projelerine karşı güçlü bir baskı uyguladılar. Geçen yılın sonlarında, Çin Halk Bankası, ICO’ları (Initial Coin Offering – İlk Token Arzının kısaltması) yasadışı olarak tanımlamış ve hedefine almıştı. Bu yılın başlarında ise, yerel yönetimlerin Bitcoin ve Ethereum madencilik operasyonlarını çökertmeyi amaçladıklarına dair raporlar yayınlandı.

Çin’in bu baskıları, Batılı ülkeler tarafından, Çin’in hükümet kontrollü dijital Yuan‘a hazırlık yaptığı için kripto para üzerinde sert önlemler aldığı şeklinde yorumlandı. Ancak bu görüş yanlış yorumlanmış olabilir.

Yüz milyonlarca izleyicisi olan Çin devlet televizyonu, geçtiğimiz günlerde, Ethereum ve DeFi ile ilgili bir kripto para bölümü yaptı.

Beklenmedik bir şekilde, yaklaşık bir milyar izleyiciye sahip bir devlet kurumu olan China Central Television, en iyi kanallarından birinde kripto paralarla ilgili bir bölüm yayınladı.

Çin merkezli kripto varlıklara odaklanan yatırımcı Matthew Graham, Twitter hesabında bu yayını paylaştı.

Çin’in kriptoya karşı olduğu düşüncesiyle çelişen bu program, dijital varlıkların bugüne kadarki en iyi performans gösteren varlık sınıfı olduğunu, altın ve hisse senetlerinden daha iyi performans gösterdiğini iddia etti.

Programda Ethereum’dan övgüyle bahsedildi

Programın bir bölümünde, sunucular Bitcoin, XRP ve bir dizi diğer büyük altcoin’den daha iyi performans gösteren Ethereum’u değerlendirdiler. Ulusal para birimlerindeki enflasyon korkularının insanları DeFi’ye ve dolayısıyla Ethereum’a yönlendirdiği belirtildi.

Yayınlanan bu program, devlet kurumlarından ve hükümet yetkililerden gelen önceki yorumlara rağmen, kripto para endüstrisine karşı olumlu bir hareket olarak algılandı.

Analistler, piyasaya Çinli yatırımcı girişinin, DeFi’nin ileri yönlü büyümesi için çok önemli olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Dijital Dolar Bitcoin ile Rekabete Hazırlanıyor

Analistler yüz milyonlarca yatırımcının önemine ve onların kripto hakkındaki görüşlerine işaret ederek, benzer yorumlarda bulundular. Dijital Yuan (DCEP) ve 2017’deki ICO çılgınlığı göz önüne alındığında, çoğu kişi kripto paralar ve temel konuların farkında, fakat hükümetin veya bazı otoritelerin ne yapmaları gerektiğine dair yol göstermesini bekleyecek gibi görünüyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın