Çin Menşeli Uygulama Şirketi Meitu, 40 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin ve Ethereum Satın Aldı

Hong Kong’da listelenen uygulama şirketi Meitu, 380 BTC ve 15.000 ETH satın aldığını açıkladı.

Haberin Özeti

  • Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden Meitu, 17.9 milyon Dolar değerinde BTC ve 22 milyon Dolar değerinde ETH satın aldı.
  • Şirket, blockchain teknolojisini uygulamalarına entegre etmeye çalıştığı için ETH satın aldığını söyledi.

Merkezi Çin’in Fujian eyaletinde bulunan teknoloji şirketi Meitu, bugün 40 milyon Dolarlık kripto para satın aldığını duyurdu: 22 milyon Dolar Ethereum (ETH) ve 17.9 milyon Dolar Bitcoin (BTC).

Meitu, 380 Bitcoin ve 15.000 Ethereum Satın Aldı

2016’dan beri Hong Kong Borsası’nda listelenen ve 11.76 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan akıllı telefon üreticisi ve selfie uygulama yazılımı şirketi Meitu, 380 BTC ve 15.000 ETH satın aldığını açıkladı.

8 yıl önce kurulan şirket yaptığı açıklamada, blockchain teknolojisinin kapasitesine ikna olduklarını belirtti. Açıklamada, “Kurul, 2005 yılındaki mobil internet endüstrisine benzer şekilde, blockchain endüstrisinin de hala erken aşamada olduğuna ve gelecek için büyük bir umut vaat ettiğine inanıyor.” dedi.

Şirket, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptığını açıkladı. Şirkete göre, genel olarak kripto para fiyatları hala oldukça değişken; ancak bu iki kripto para, uzun vadede oldukça güven veriyor.

Şirket, Kripto Paranın Geleceği Konusunda Umutlu

Meitu’nun Bitcoin yatırımı, şirketin “fikir birliği oluşturma sürecinde büyüyen bir ivme” olarak tanımladığı stratejisi ile desteklenen varlık tahsisinin bir parçası olarak görülüyor. FOMO, sigorta şirketlerini ve fon yöneticilerinin blockchain’e yatırım yapmasını takip etmenin yanı sıra şirketlerin bunu hazinelerine eklemelerini veya kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul etmelerini sağladı.

Meitu, geleneksel bankaların da gittikçe kripto paraya ilgi göstermesi ile paralel olarak zamanlamasının doğru olduğunu düşünüyor. Her iki adım da yatırımcıların kripto paraya olan güvenini artırıyor.

  Goldman Sachs, Yılın İkinci Çeyreğinde Müşterilerine Bitcoin Hizmeti Sunacak

Borsa yarın açıldığında, Meitu’nun kripto harcama çılgınlığının yatırımcıların şirkete olan güvenini artırıp artırmadığı ise netleşmiş olacak.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın