30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Çin Merkezli BIT Mining, Teksas Madencilik Merkezine 25 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin merkezli BIT Mining Limited, Teksas’ta yer alan bir kripto madenciliği veri merkezine yatırım yaptığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çinli madencilik firması BIT Mining, Teksas’taki yeni bir madencilik merkezine 25 milyon Dolar değerinde yatırım yaptı.
  • Madencilik ekosistemi ABD’de hızla büyüse de; Çin’in gerisinde kalmaya devam ediyor.

Çin merkezli kripto madenciliği şirketi BIT Mining Limited, Teksas’taki kripto madenciliği veri merkezine 25 milyon Dolar yatırım yaptığı açıkladı. BIT Mining, söz konusu Dory Creek LLC aracılığıyla yapacak. Dory Creek LLC ise Bitdeer Inc.’in yüzde yüz iştiraki olarak biliniyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madenciliği, Yenilenebilir Enerjiye Yöneliyor

Çin merkezli BIT Mining, söz konusu veri merkezine 25 milyon Dolar değerinde yatırım yapacak. BIT Mining, Teksas’daki madencilik veri merkezini Dory Creek LLC ile birlikte inşa edecek ve işletecek. Madencilik merkezinin toplam güç kapasitesinin 57.2 megawatt olduğu belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda, BIT Mining’in kripto madenciliği faaliyetlerinin çoğu, düşük hidroelektrik enerji maliyeti nedeniyle kripto madencileri için bir sıcak nokta olan Çin’in Sichuan eyaletinde gerçekleşiyor.

Teksas’ta bir madencilik merkezi açma hamlesi, BIT Limited’in karbon ayak izini azaltma hedefinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Yapılan açıklamaya göre firma, güç kapasitesinin %98’inden fazlasının yenilenebilir kaynaklardan üretileceğini iddia ediyor.

Kripto Madenciliği: Çin ve Amerika Birleşik Devletleri Arasındaki Yarış

Çin ve Amerika Birleşik Devletleri, büyüyen kripto madenciliği sektöründe sıkı bir şekilde rekabet ediyor.

Cambridge Üniversitesi’nin verilerine göre, dünyadaki Bitcoin madenciliğinin neredeyse üçte ikisi Çin’de gerçekleşiyor. Ancak bu rakam son aylarda düşüşte. Eylül 2019’da Çin, dünyadaki Bitcoin madencilik endüstrisinin %75’ini elinde bulunduruyordu.

Çin, Bitcoin madencilik pazarında önemli bir hakimiyete sahip; ancak Amerika Birleşik Devletleri de gün geçtikçe bu sektöre daha fazla odaklanıyor. Eylül 2019’da küresel madencilik endüstrisinin %4’ü ABD’de yer alırken; bugün bu oran %7’ye çıkmış durumda.

İlgili Haber:  Yetkililer, Çin'in Yunnan Eyaletindeki Bitcoin Madencilerinin Elektriğini Kesti

Öte yandan BIT Mining, Teksas’taki madencilik potansiyeline yönelen ilk şirket değil. Bu yılın Mart ayında, İngiltere merkezli Argo Blockchain, bir Bitcoin madencilik operasyonu başlatmak için Teksas’ta büyük bir arazi satın aldı. ABD’li Riot Blockchain firması da geçen yıl Teksas’ta yer alan devasa bir Bitcoin madenciliği tesisine 650 milyon Dolar yatırım yaptı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar