Çin Merkezli Madencilik Şirketi Bitmain, Dogecoin ve Litecoin İçin Ürettiği Madencilik Cihazını Hizmete Sundu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Çin merkezli madencilik firması Bitmain, Dogecoin ve Litecoin için ürettiği yeni madencilik makinesini piyasaya sürdü. Firma, yeni makinenin bir öncekine göre neredeyse 20 kat daha güçlü olduğunu iddia ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • Madencilik firması Bitmain, Dogecoin ve Litecoin için ürettiği yeni madencilik makinesini hizmete sundu.
  • Çin merkezli blockchain gazetecisi Colin Wu, yeni makine Antminer L7 fuarından konu ile ilgili tweetler paylaştı.
  • L7’nin hash oranının bir önceki makine olan L3+’dan 19 kat daha hızlı olduğu belirtildi..

Bugün Chengdu’daki bir fuarda, Pekin merkezli madencilik donanımı devi Bitmain, Dogecoin ve Litecoin madenciliği için tasarlanmış yeni bir madencilik makinesi piyasaya sürdü.

blank

Bitmain’in Yeni Madencilik Makinesi, Bir Öncekine Göre 19 Kat Daha Güçlü

Blockchain gazetecisi Colin Wu fuardan canlı olarak paylaştığı tweetlerde, yeni madencilik makinesi Antminer L7’nin 9500MH/s hashrate sahip olduğunu ve çalışmak için de 3425 watt enerjiye ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Bitmain’in bir önceki madencilik makinesi Antminer L3+ ise yalnızca 504MH/s değerinde hashrate’e sahipti. Bu anlamda yeni makinenin, 19 kat daha güçlü olduğu belirtildi.

Bitmain’in yeni madencilik makinesinin birim başına 100.000 Yuan (yaklaşık 15.000 Dolar) fiyatla satıldığı ve şirketin %13’lük bir uluslararası indirim sunduğu duyuruldu. İlk makinelerin bu yılın Kasım ayına kadar teslim edilmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Madenciler ve Oyun Tutkunları Arasındaki Grafik Kartı Rekabeti

Madenciler, bu yılki boğa koşusundan en iyi şekilde yararlanmak için dünyadaki grafik kartı ve CPU arzına büyük bir iştahla saldırdı. Öyle ki PC oyunu tutkunları, yeni Nvidia grafik kartlarına sahip olmak için madenciler ile sıkı bir mücadele veriyor. Nvidia’nın GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti gibi güçlü GPU’ları kripto para madencileri (özellikle Ethereum) tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Mayıs ayında Nvidia, bu birimlerdeki hash gücünü kestiğini ve direkt olarak Ethereum madencilerine hitap eden CMP’yi (Kripto Madenciliği İşlemcisi) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Öte yandan bugün kripto para piyasaları ortalama %5’lik bir düşüş yaşadı. Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı %6’nın üzerinde gerilerken; yeni madencilik donanımlarına yönelik artan talep, en azından bir süre daha kripto para piyasasının ayakta kalacağının beklendiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend