5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Çin Merkezli Madencilik Şirketi Bitmain, Dogecoin ve Litecoin İçin Ürettiği Madencilik Cihazını Hizmete Sundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin merkezli madencilik firması Bitmain, Dogecoin ve Litecoin için ürettiği yeni madencilik makinesini piyasaya sürdü. Firma, yeni makinenin bir öncekine göre neredeyse 20 kat daha güçlü olduğunu iddia ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Madencilik firması Bitmain, Dogecoin ve Litecoin için ürettiği yeni madencilik makinesini hizmete sundu.
  • Çin merkezli blockchain gazetecisi Colin Wu, yeni makine Antminer L7 fuarından konu ile ilgili tweetler paylaştı.
  • L7’nin hash oranının bir önceki makine olan L3+’dan 19 kat daha hızlı olduğu belirtildi..

Bugün Chengdu’daki bir fuarda, Pekin merkezli madencilik donanımı devi Bitmain, Dogecoin ve Litecoin madenciliği için tasarlanmış yeni bir madencilik makinesi piyasaya sürdü.

Binance indirim kodu

Bitmain’in Yeni Madencilik Makinesi, Bir Öncekine Göre 19 Kat Daha Güçlü

Blockchain gazetecisi Colin Wu fuardan canlı olarak paylaştığı tweetlerde, yeni madencilik makinesi Antminer L7’nin 9500MH/s hashrate sahip olduğunu ve çalışmak için de 3425 watt enerjiye ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Bitmain’in bir önceki madencilik makinesi Antminer L3+ ise yalnızca 504MH/s değerinde hashrate’e sahipti. Bu anlamda yeni makinenin, 19 kat daha güçlü olduğu belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitmain’in yeni madencilik makinesinin birim başına 100.000 Yuan (yaklaşık 15.000 Dolar) fiyatla satıldığı ve şirketin %13’lük bir uluslararası indirim sunduğu duyuruldu. İlk makinelerin bu yılın Kasım ayına kadar teslim edilmesi bekleniyor.

Madenciler ve Oyun Tutkunları Arasındaki Grafik Kartı Rekabeti

Madenciler, bu yılki boğa koşusundan en iyi şekilde yararlanmak için dünyadaki grafik kartı ve CPU arzına büyük bir iştahla saldırdı. Öyle ki PC oyunu tutkunları, yeni Nvidia grafik kartlarına sahip olmak için madenciler ile sıkı bir mücadele veriyor. Nvidia’nın GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti gibi güçlü GPU’ları kripto para madencileri (özellikle Ethereum) tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasındaki Düşüş, Kripto Madenciliğindeki Grafik Kartı Talebine de Olumsuz Etki Etti

Mayıs ayında Nvidia, bu birimlerdeki hash gücünü kestiğini ve direkt olarak Ethereum madencilerine hitap eden CMP’yi (Kripto Madenciliği İşlemcisi) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Öte yandan bugün kripto para piyasaları ortalama %5’lik bir düşüş yaşadı. Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı %6’nın üzerinde gerilerken; yeni madencilik donanımlarına yönelik artan talep, en azından bir süre daha kripto para piyasasının ayakta kalacağının beklendiğini gösteriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar