30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Çin Yeni Bir Açıklama Yaptı: Bitcoin Fiyatı Ani Bir Şekilde %8 Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cuma günü Bitcoin fiyatları, Çin’in Bitcoin madenciliğinde ve alım satımında sıkı tedbirler alacağını yinelemesiyle tekrardan keskin bir şekilde düşüş gösterdi.

Binance indirim kodu

Bu gelişmeden önce %5 kadar değer kazanarak yukarı doğru tırmanan Bitcoin, ardından %8’lik bir düşüş gösterip 36.100 dolara kadar düştü. Türkiye saati ile 19.25 itibariyle ise Bitcoin fiyatları 37.066 dolar seviyesinde bulunuyor.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Madenciliğine ve Ticaretine Sıkı Tedbirler Uygulanması Şart”

Çin’de yerel saat ile Cuma günü sonuna doğru yapılan açıklamada, Çin Halk Cumhuriyeti başbakan yardımcısı Liu He ve devlet konseyi ortak bir bildiri yayınladı. Bildiride “Bitcoin madenciliği ve ticaretinin sıkı tedbirlere tabii tutulmasının ve bireysel risklerin sosyal alana yayılmasının önlenmesinin gerekli olduğu” vurgulandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Birkaç gün önce yaklaşık %35’lik bir kayıp yaşadığı satış dalgasından sonra yaralarını sarmaya çalışan Bitcoin piyasasının da iyileşmesi böylelikle sekteye uğramış oldu. Son yaşanan düşüşler de yine Çin Halk Bankası’nın dijital tokenlerin finansal kuruluşlar tarafından bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını yasaklamasıyla beraber gerçekleşmişti.

Çin daha önce de Bitcoin madenciliği işletmelerinin daha az karbon salınımına neden olması için sıkı tedbirler alınacağına dair vaatlerde bulunmuştu. Bu hafta ise Çin’in İç Moğolistan bölgesinde, halen devam eden Bitcoin madenciliği işlemlerinin halk tarafından ihbar edilebilmesi için bir telefon ağı, email adresi ve posta adresi kurulmuştu.

Çin, Karbon Emisyonlarını Azaltmak İçin Adımlar Atıyor

Çin 2060 yılından önce karbon nötr hale gelmeyi, 2030 yılından önce ise karbon emisyonları konusunda pik noktasını geçmeye hedefliyor.

Bitcoin fiyatları şu anda haftalık olarak %24 kayıp göstermiş gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz hafta Elon Musk, çevre ile ilgili endişeleri dolayısıyla, CEO’su olduğu elektrikli otomobil devi Tesla’nın artık araç satışlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı durdurduğunu duyurmuştu. Elon Musk ayrıca Bitcoin’in merkezileştiğini iddia etmiş ve örnek olarak da bir süre önce Çin’de gerçekleşen kömür madeni felaketinden sonra Bitcoin hashrate’lerinin %35 düşmesini göstermişti. Ancak bazı uzmanlara göre bu düşünce tarzı yanlış çünkü, Bitcoin madencileri, her ne kadar belirli bir kesim tarafından domine edilse de, bu madenciler Bİtcoin ile ilgili meselelerde söz hakkına sahip olamıyorlar ve Bitcoin’de değişiklik yapma izinleri olmuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: