8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Çin’de 186 Devlet Görevlisinin Resmi Kurumlarda Bitcoin Madenciliği Yaptığı Ortaya Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Parti genel sekreteri Jin Ping’in kripto para madenciliği ve alım satımı hakkındaki talimatlarını uygulamayı amaçlayan Zhejiang eyaleti, bu tür faaliyetler için kamu kurumlarını kullanan devlet yetkililerini incelemeye aldı.

Binance indirim kodu

Zhejiang Eyaleti, Kripto Para Madenciliği İçin Kamu Kaynaklarını Kullananlara Karşı Harekete Geçti

Eyalet yetkilileri, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kritik bölgelerimizde karbon salınımını önlemek ve karbon nötr bir yapı sağlamak amacıyla eyaletimiz, kamu kaynaklarının kullanımı ve fosil yakıt tüketimine neden olan kripto para madenciliği ve alım satım aktivitelerine karşı ortak eylem başlattı. Büyük bir enerji tüketimine sahip olmasıyla tanınan Zhejiang eyaleti, kripto para madenciliğinin kullandığı büyük miktarlardaki elektrik enerjisinin farkında. Madencilik donanımlarının hızla gelişmesi ve madencilik gücü alanındaki yüksek rekabet beraberinde yüksek enerji tüketimini getirdi. Bu durum da, Zhejiang eyaletinin hedefi olan karbon nötr olmayı güçleştiriyor.”

Binance indirim kodu

Eyalet yetkililerinin kripto para denetimlerine büyük önem verdiği biliniyor. Bu yılın Eylül ayının başlarında eyalet, kamu kaynaklarının kripto para madenciliği ve alım satımında kullanılmasına karşı bazı özel anlaşmalar yapmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Eyalette illegal kripto para madenciliği yaptığından şüphelenilen 4.699 adet IP adresini inceleyen yetkililer, bu adreslerden 77 birime ait 184 IP adresinin kripto para madenciliği yapmak için kamu kaynaklarını kullandığını tespit etti. Söz konusu adresler Bitcoin, Ethereum, Tuya Coin ve Ergo Coin gibi ondan fazla kripto para madenciliğinde kullanıldı. Yetkililer yaptıkları açıklamalarında, şüpheli kişiler hakkında disiplin ihlali soruşturması başlatıldığını ve gerekli adımların atıldığını söyledi.

Çin, bir süredir kripto para karşıtı aldığı kararlar ile tanınıyor. Mayıs ayındaki büyük kripto para çöküşünde de nispeten parmağı olan ülke, kısa bir süre önce tüm kripto para madenciliği aktivitelerini yasaklamış ve buna ek olarak kripto paraların alım satımına da yasak getirmişti.

İlgili Haber:  Bitcoin İçin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı Nedir?

Aldığı bu aksiyonlardan sonra ülkedeki Bitcoin madencileri ya işlerini bırakmak ya da başka ülkelere göz etmek zorunda kalmıştı. Büyük bir kısmı göç eden madencilerin yerleştiği ülkelerin başında ise Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Ülke, kısa bir süre önce yayınlanan verilere göre kripto para madenciliğinin merkezi haline geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar