18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Çin’deki Bitcoin Madenciliği Çöküşünün Ardından Kripto Borsası Huobi’nin Gelirlerinin %30 Düşmesi Bekleniyor

Önemli Gelişmeler

Çinli tüketicilerin Huobi’nin hizmetlerinden mahrum kalmasıyla kripto borsasının kurucu ortağı, açığı kapatmak için borsanın “küreselleşmesi” gerektiğini söylüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Çin’deki Bitcoin madenciliği ve genel anlamda kripto para yasaklarının ardından Huobi borsasının kurucusu Du Jun, gelirlerinde %30’luk bir düşüş bekliyor.
  • Jun, bu açığı kapatmak için borsanın “küreselleşmesi” gerektiğini söylüyor.

Çin’deki Bitcoin madenciliği ve genel anlamda kripto para yasaklarının ardından Huobi borsasının kurucusu Du Jun, gelirlerinde %30’luk bir düşüş bekliyor.

blank

Huobi %30’luk Gelir Kaybı Bekliyor

Financial Times’a konuşan Jun, borsanın 2021’in sonuna kadar “tüm Çinli kullanıcılarına hizmet vermeyi durdurma sürecinde” olduğunu söyledi. Jun, “Bu sürecin sonunda platformda Çinli kullanıcı kalmayacak. Dolayısıyla gelirlerimiz bir hayli düşecek.” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Çin pazarından elde edilen gelir kaybını dengelemek için Huobi borsası, hizmetlerini diğer ülkelere yönelik genişletmeyi planlıyor. Jun konu ile ilgili verdiği demeçte, “Asya’da çok rahatız ve burada lider konumundayız. Ancak yeni bir vurguya ve küreselleşmeye ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Borsa, küresel olarak genişleme çabalarının bir parçası olarak mevcut 1.000 kişilik çalışan sayısını 4 katına çıkarmak istiyor.

Çin’in Bitcoin Madenciliği ve Kripto Para Yasakları

Bu yılın başlarından itibaren Çin hükümeti, ülkedeki kripto endüstrisine yönelik kapsamlı bir baskı ve yasaklama süreci başlattı. Çin Devlet Konseyi, yılın ilk aylarında yaptığı bir açıklamada “takip edilmesi gereken finansal riskler” listesine Bitcoin madenciliğini de dahil ettiğini duyurdu.

Mayıs ayında ise ülkenin önde gelen ödeme ve finans kuruluşlarından üçü, merkez bankasının kripto para işlemleri yapan finans firmaları üzerindeki yasağını desteklediklerini ve kripto parayı “spekülatif” bir faaliyet olarak nitelendirdiklerini belirtti.

Bu açıklamadan günler sonra ise Huobi, bazı bölgelerdeki yeni kullanıcılara vadeli işlem sözleşmelerini, borsada işlem gören ürünleri ve kaldıraçlı yatırım ürünlerini sunmayı bırakacağını ve artık Çin anakarasındaki yeni kullanıcılara madencilik makineleri ve ilgili hizmetleri satmayacağını duyurdu.

İlgili Haber:  Pantera Capital CEO'su Dan Morehead, 6 Ay Sonraki Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Huobi borsası, yıl sonuna kadar platformundaki tüm Çinli müşterileri kaybedecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend