27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Çin’deki Bitcoin Madenciliği Çöküşünün Ardından Kripto Borsası Huobi’nin Gelirlerinin %30 Düşmesi Bekleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çinli tüketicilerin Huobi’nin hizmetlerinden mahrum kalmasıyla kripto borsasının kurucu ortağı, açığı kapatmak için borsanın “küreselleşmesi” gerektiğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çin’deki Bitcoin madenciliği ve genel anlamda kripto para yasaklarının ardından Huobi borsasının kurucusu Du Jun, gelirlerinde %30’luk bir düşüş bekliyor.
  • Jun, bu açığı kapatmak için borsanın “küreselleşmesi” gerektiğini söylüyor.

Çin’deki Bitcoin madenciliği ve genel anlamda kripto para yasaklarının ardından Huobi borsasının kurucusu Du Jun, gelirlerinde %30’luk bir düşüş bekliyor.

Binance indirim kodu

Huobi %30’luk Gelir Kaybı Bekliyor

Financial Times’a konuşan Jun, borsanın 2021’in sonuna kadar “tüm Çinli kullanıcılarına hizmet vermeyi durdurma sürecinde” olduğunu söyledi. Jun, “Bu sürecin sonunda platformda Çinli kullanıcı kalmayacak. Dolayısıyla gelirlerimiz bir hayli düşecek.” diye ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çin pazarından elde edilen gelir kaybını dengelemek için Huobi borsası, hizmetlerini diğer ülkelere yönelik genişletmeyi planlıyor. Jun konu ile ilgili verdiği demeçte, “Asya’da çok rahatız ve burada lider konumundayız. Ancak yeni bir vurguya ve küreselleşmeye ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Borsa, küresel olarak genişleme çabalarının bir parçası olarak mevcut 1.000 kişilik çalışan sayısını 4 katına çıkarmak istiyor.

Çin’in Bitcoin Madenciliği ve Kripto Para Yasakları

Bu yılın başlarından itibaren Çin hükümeti, ülkedeki kripto endüstrisine yönelik kapsamlı bir baskı ve yasaklama süreci başlattı. Çin Devlet Konseyi, yılın ilk aylarında yaptığı bir açıklamada “takip edilmesi gereken finansal riskler” listesine Bitcoin madenciliğini de dahil ettiğini duyurdu.

Mayıs ayında ise ülkenin önde gelen ödeme ve finans kuruluşlarından üçü, merkez bankasının kripto para işlemleri yapan finans firmaları üzerindeki yasağını desteklediklerini ve kripto parayı “spekülatif” bir faaliyet olarak nitelendirdiklerini belirtti.

Bu açıklamadan günler sonra ise Huobi, bazı bölgelerdeki yeni kullanıcılara vadeli işlem sözleşmelerini, borsada işlem gören ürünleri ve kaldıraçlı yatırım ürünlerini sunmayı bırakacağını ve artık Çin anakarasındaki yeni kullanıcılara madencilik makineleri ve ilgili hizmetleri satmayacağını duyurdu.

İlgili Haber:  Hyperledger Blockchain Platformuna Visa ve SIX Eklendi, Üye Sayısı Arttı

Huobi borsası, yıl sonuna kadar platformundaki tüm Çinli müşterileri kaybedecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar