27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Çin’deki Sosyal Medya Uygulamaları Weibo, Zhihu ve Baidu, Kripto Borsalarını Engelledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Baidu, Weibo ve Zhihu, Çin’deki başlıca sosyal medya hizmetleri olarak görülüyor. Görünüşe göre üç uygulama da Çin’deki kripto borsalarını engelledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çin’deki popüler sosyal medya hizmetleri Weibo, Zhihu ve Baidu, kripto borsalarını engelledi.
  • Bu engelleme kararından Huobi, Binance ve OKEx gibi büyük borsalar da etkilendi.

Çin’deki üç büyük internet hizmeti olan Weibo, Zhihu ve Baidu, ülkedeki kripto borsalarını engellemiş görünüyor. Huobi, Binance ve OKEx, söz konusu yasaktan etkilenen üç büyük borsa oldu.

Binance indirim kodu

Kripto Borsaları, Sosyal Medya Uygulamalarında Engellendi

Şu anda Weibo, Zhihu veya Baidu’da, kripto para borsalarına dair arama yaptığınızda hiçbir sonuca ulaşamıyorsunuz. Söz konusu engelleme uygulamasının hem masaüstü hem de mobil uygulamalarda geçerli olduğu bildiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir Twitter kullanıcısı bugün erken saatlerde yaptığı bir paylaşımda, “Baidu veya Weibo’da Huobi, Binance ve OKEx’i aradığınızda hiçbir sonuç gösterilmiyor.” diye yazdı.

Öte yandan Bitcoin ve Ethereum gibi diğer terimler ile ilgili herhangi bir engelleme veya sansür uygulanmadığı tespit edildi.

Bu haftanın başlarında Weibo, Twitter benzeri platformunda yüksek etkileşimle faaliyet gösteren bazı Bitcoin influencer hesaplarını askıya aldığını açıklamıştı.

Çin ve Kripto Dünyası Arasındaki Bitmek Bilmeyen Sorunlar

Çin, özellikle son aylarda kripto endüstrisine yönelik yaptığı baskıyı artırmış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz haftalarda çeşitli hükümet yetkilileri, Çin merkezli yayın organı Caixin’e yaptıkları açıklamada, eğitimsiz ve bilgisiz kripto kullanıcılarının olası zararları için endişe duyduklarını belirtti. Bununla birlikte Çin hükümeti, Bitcoin madenciliğinde kullanılan yüksek enerjiyi, daha farklı alanlara yönlendirmeyi amaçlıyor.

Öte yandan Çin Ulusal İnternet Finansmanı Birliği, Çin Bankacılık Birliği ve Çin Ödeme ve Borsa Birliği’nden oluşan üçlü bir grup, geçtiğimiz ay yaptığı ortak bir açıklamada, “Son zamanlarda kripto para fiyatları çok dalgalandı. Kripto paranın spekülatif ticareti tekrar gün yüzüne çıktı, insan mülkünün güvenliğini ciddi şekilde ihlal etti ve istikrarlı finansal düzeni bozdu.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Yearn.Finance Kurucusu Uniswap Delegeliğinin Peşinde

Söz konusu açıklamanın ardından Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde sert bir düşüş yaşandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar