27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Çin’den Bitcoin Madenciliği ile İlgili Yeni Bir Karar Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin Devlet Enerji Şirketi’nin web sitesinde paylaştığı bir makaleye göre, Gansu Eyaleti’nin Lanzhou şehri, Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliğine dair inceleme başlattı. Şehir, şirketlerden, kripto para madenciliği yapmayacaklarına dair imzalı bir belge talep edecek.

Binance indirim kodu

Gansu Eyaletinin Lanzhou Şehri, Kripto Para ve Bitcoin Madenciliğine Dair Özel Bir İnceleme Yürütüyor

Devlet şebekesinin bir alt şirketi olan Yingda Media Group, Lanzhou Yeni Bölgesi Şirketinin, Çin devletinin 9 Eylül’de açıkladığı 14. beş yıllık planı kapsamında enerji tüketimine dair çifte kontrol zorunluluğunu yerini getirebilmek için elit ekipleri devreye soktu.

Binance indirim kodu

Şehir, Gansu Enerji İnceleme Ofisi, Endüstri Departmanı ve Bilgi Teknolojileri, Gelişim ve Reform Komisyonu ile işbirliği yaparak Bitcoin gibi kripto paraların madenciliğine dair özel incelemelerde bulunacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu operasyonun istenildiği gibi gitmesi için Lanzhou Yeni Bölge Şirketi çalışanları, ilgili hükümet inceleme departmanları çalışanları ile temasa geçerek özel iş planını tartışacak bir inceleme ekibi kuracak ve inceleme konusu, zamanı, metodu ve içeriğine karar verecek.

Bunun ardından ise inceleme ekibi bölgedeki çok sayıda büyük veri şirketlerine sürpriz incelemeler düzenleyecek ve bununla birlikte elektrik tesisleri ve elektrikli ekipman üreten çevreler hedef alınacak. Özel denetim ekibi, ülkenin yürürlükteki politikalarını ve incelenen şirketler üzerindeki kripto para madenciliğine yönelik sert tavrını da değerlendirdi. Konu ile ilgili şirketler, “Bitcoin ve Diğer Sanal Para Birimlerinin Madenciliği Aktivitelerinin Elimine Edilmesine Dair Taahhüt Mektubu” adlı bir belgeyi imzaladılar. Bununla birlikte şirketler, Bitcoin madenciliği, alım satımı ve BTC ile ilgili diğer aktiviteleri yapmamaya dair söz verdiler.

Şehir, Bitcoin gibi kripto paraların madenciliğinin enerji israfına neden olduğunu, finansal denetimden kaçış yolu olarak kullanıldığını ve Çin’de herhangi bir legal statüye sahip olmadığını belirtti.

İlgili Haber:  Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal: "Dijital Para Konusunda Başlatılan Ar-Ge Projemiz Var"

Söz konusu yeni önlemler, Lanzhou bölgesinde Bitcoin diğer kripto para ile ilgili aktiviteler konusunda şirketlerin uyarılması alanında iyi sonuçlar verdi. Bir sonraki adım olarak Lanzhou Yeni Bölge Şirketi, internet kafeler, internet şirketleri ve bölgede enerji tüketimini ani şekilde arttıran işletmeler gibi potansiyel madencilik tüketicilerini detaylıca soruşturmaya devam edecek. Bununla birlikte şirket, madencilik ekipmanlarına, sözleşme dışı güç tüketimine ve enerji hırsızlığına karşı düzenli bir şekilde inceleme yapmayı sürdürecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar