29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Çin’den Bitcoin ve Diğer Kripto Paralara Bir Yasak Daha Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin Halk Cumhuriyeti’nin kripto para madenciliğine ve alım satımına getirdiği kısıtlama adımları ülkenin kuzey eyaletlerinden biri olan Hebei’e de sıçradı. Bununla birlikte bir yetkili, bu adımın daha geniş kapsamlı önlemlerin yalnızca bir parçası olduğunu belirtti.

Binance indirim kodu

Heibei’in siber dünya komisyonu, yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Kripto para madenciliği çok yüksek miktarlarda enerji kullanıyor. Bu da Çin’in ‘karbon nötr’ olma hedefiyle uyuşmuyor. Ayrıca kripto paralar çok büyük finansal riskleri de beraberinde getiriyor.”

Binance indirim kodu

Hebei Eyaletindeki Bitcoin Yasağı Ekim Ayı İtibariyle Başlayacak

Çin’in bilgi platformu Weixin’de 14 Eylül tarihinde yayınlanan habere göre, Çin’in Hebei eyaleti, aldığı karar neticesinde, Ekim ayı itibariyle başlayacak şekilde kripto para madenciliğini denetleyecek ve bu alanda ciddi kısıtlamalar uygulayacak. Komisyonun açıklamasına göre yerel denetleyici büro ve kamu güvenliği departmanları, kripto para kısıtlamaları alanında çalışacak başlıca hükümet ofisleri arasında yer alacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çin, ülkede salınan karbon gazı miktarlarını azaltabilmek amacıyla Bitcoin madenciliği operasyonlarına karşı sıkı tedbirler alacağını bildirmişti. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Çin, 2030 yılına kadar karbon emisyonu oranında zirve değerini görmeyi, 2060 yılı itibariyle ise tamamen karbon nötr olmayı hedefliyor.

Kripto para madenciliği operasyonları yapan işletmeleri kapatacağını açıklayan Çin eyaletleri arasında Sichuan, Anhui ve Gansu gibi eyaletler de bulunuyor. Bu yılın başında, Çin’in İç Moğolistan Otonom Bölgesi yönetimi de, kamuoyunun bölgede halen faaliyet gösteren kripto para madenciliği operasyonlarını ihbar edebilmesi için bir telefon hattı oluşturmuştu.

Çin’e göre kripto para borsaları ve kripto para alım satımları, Çin’in sahip olduğu finansal düzeni sekteye uğrattı ve bununla birlikte finansal riskleri de arttırdı. Kripto paraların ülkede yaygınlaşmasıyla beraber, yetkililere göre Çin’in ekonomik ve sosyal gelişimi etkilenebilir ve bu da direkt olarak bir ulusal güvenlik sorunu oluşturabilir.

İlgili Haber:  Analistler, Bitcoin'e Ne Olacağını Açıkladı

Mayıs ayında Çin’in kripto para alım satımına ve Bitcoin madenciliğine yönelik kısıtlamalar getirmesiyle beraber dijital varlıkların fiyatların büyük düşüşler yaşanmıştı. Çin’in adımına yakın tarihlerde Amerika Birleşik Devletleri de benzer adımlar atarak kripto paralara ikinci darbeyi vurmuştu. O günden bu yana toparlanma sürecinde olan kripto paralar halen eski seviyelerine geri dönebilmiş değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar