28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Çin’in Blockchain Hizmet Ağı, 2021’de “Stablecoin” desteğini başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Çin’in ülke çapındaki blockchain projesi Blockchain Service Network veya kısaca BSN, 2021’de stablecoin desteğini entegre edecek.

Binance indirim kodu

BSN geliştirmesine katkı sağlayan büyük bir teknoloji şirketi olan Red Date Technology’nin CEO’su Yifan He, projenin yakında stablecoinleri entegre etmeye başlayacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

2019’un sonlarında başlatılan Çin’in Blockchain Hizmet Ağı, orta ölçekli işletmeleri blockchain uygulamaları oluşturma ve dağıtma konusunda desteklemeyi amaçlayan devlet destekli bir girişim.

Yönetici, stablecoinlerin bulut kaynakları da dahil olmak üzere BSN ekosistemindeki çeşitli hizmetler için ödeme yöntemi olarak kullanılacağını açıkladı. Yönetici, “yalnızca stablecoinler bunu çok daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli hale getirebilir” dedi.

He, stablecoinların, kamuya açık şehir düğüm sağlayıcıları ve BSN portalları arasında anında uzlaşmayı mümkün kılacağını kaydetti.

He, “BSN, katılımcılar arasında birçok takas ve hesaplama işlemini içeriyor. Örneğin, genel şehir düğüm sağlayıcıları, bulut kaynaklarını BSN’ye tahsis eder ve BSN portalları, BSN kaynaklarını son geliştiricilerine satar. Ardından portalların aldığı paranın bir kısmı, genel şehir düğüm sağlayıcılarına ödenir – ki şu anda bunun için bankalardan faydalanıyoruz.” dedi.

Yöneticiye göre, girişimin geldiği şu aşamada, Çin’in ana blockhaini ile ilgili projesine hangi stablecoinlerin dahil edileceğine henüz karar verilmedi.

Çin’in dijital Yuan’ı blockchain teknolojisine dayalı olmasa da BSN altyapısını kullanabileceğini kaydeden He, “Bazı ticari bankalar DCEP hesaplaşması veya dolaşımında blockchain kullanacaksa, BSN, Çin’in her yerinde PCN’lere sahip olduğumuz için en iyi altyapı olacaktır. Bu konuda birkaç ticari banka ile yakın temas halindeyiz.” dedi.

Çin Merkez Bankası dijital para biriminin bir şekilde BSN’ye dahil edilebileceğini öne süren He, bu fikrinde yalnız değil. Dijital Yuan’ın BSN’ye entegre edilebileceğini kaydeden Çin’in blockchain paydaş şirketi Cypherium’un CEO’su Sky Guo, “Ancak bu, şu anda yeterince net değil” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar