1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Çin’in Kripto Para Servisi Sunan Şirkete Ceza Kesmesiyle Birlikte Bitcoin Fiyatı Darbe Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin merkez bankasının ve ülkenin başkentinde görev alan bir denetleyici kurumun iddialara göre kripto paralarla ilgili hizmetler sunan bir şirkete karşı harekete geçmesiyle beraber Bitcoin fiyatı Salı günü dalgalanmalar yaşadı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Hizmeti Sunan Şirketin İş Kaydı İptal Edildi

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, Çin Halk Bankası ve başkent Pekin’in yerel finansal regülatörünün bir şirketin iş kaydını iptal ettiğini açıklamasından önce %3.7’lik bir yükseliş ile 35.094 dolardan işlem görüyordu. BTC bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %1’lik yükseliş ile 34.194 dolar seviyesinde bulunuyor.

Binance indirim kodu

Çin Halk Bankası ve Pekin yerel düzenleyicisinin yaptığı açıklamaya göre, finansal şirketler ve ödeme şirketleri sanal para birimleriyle ilgisi olan hizmetleri doğrudan ya da dolaylı olarak müşterilerine sunamıyorlar. Açıklamada ayrıca yasaklı aktiviteler arasında kripto paraların pazarlanması, tanıtımı ve gösterimi de yer aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Londra merkezli kripto para şirketi Nexo’nun kurucularından olan Antoni Trenchev konuyla ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “Direkt olarak kripto paraları etkilemese de, Çin’in teknoloji şirketlerine yaptığı bu baskı, kontrol sağlayamadığı bir endüstriye karşı denetimsel gücünü nasıl kullanabileceğini gösteren bir diğer örnek olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, Çin’in dijital yuanına tehlike oluşturduğu için Çin içerisinde yoğun denetimsel saldırılara hedef oluyor.”

Çin, madencilik, alım satım ve diğer birçok hizmete kısıtlamalar getirerek kripto para endüstrisine karşı olan tutumunu sertleştirmiş gibi görünüyor. Ayrıca bu tür işlemleri kolaylaştıran bankalara da uyarılarda bulunuldu. Birçok kripto para madencisi ülkedeki faaliyetlerini sona erdirip Çin dışına taşınmaya çalışırken madencilik verileri de Çin’deki madencilik işlemlerinin azaldığına işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı 50 Günlük Hareket Ortalamasını Geçmek Üzereydi

Çin’in bu hamlesi bazı grafik analizcilerinin Bitcoin fiyatının 50 günlük hareket ortalaması olan 36.000 doların üstüne potansiyel bir çıkış öngördüğü dönemde gerçekleşti. Bitcoin Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 65.000 dolara değdikten sonra değerinin yaklaşık olarak yarısını kaybederek 30.000 dolar ile 40.000 dolar arasında yatay hareketler sergilemeye başlamıştı.

İlgili Haber:  GRT Tokenin Piyasa Değeri Sadece Üç Günde 756 Milyon Dolara Ulaştı

Trenchev düşüncelerini şöyle sonlandırdı: “Bitcoin fiyatı son 7 haftadır, istisnaları saymazsak, 30.000 dolar ile 40.000 dolar arasında gidip geliyor. Bitcoin fiyatının tekrardan yükselmeye başlamadan önce öngörülebilir gelecekte bu fiyat bandındaki trendine devam edeceğini düşünüyorum.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar