Çinli Arama Motorları Binance, Huobi ve OKEx Borsalarını Engelledi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Elon Musk’ın attığı tartışmalı Tweet’ler ve Bitcoin’i saran korku ve belirsizlik dalgası spot piyasasına büyük bir zarar verdi. Kripto para yatırımcıları yatırım yaptıkları coinlerin her hareketini izlerken Çin’den yeni bir adım geldi. Çin, kullanıcıların en büyük kripto para borsaları olan Binance, Huobi ve OKEx’e erişimlerini kısıtladı.

blank

binance

blank

Binance, Huobi ve OKEx Çinli Arama Motorları Tarafından Engellendi

Raporlara göre Çinli arama motorları yukarıda belirtilen büyük borsaları engelledi. Bu arama motorlarının arasında Baidu ve Sogou da var.

Çinli Blockchain haberi portalı Wu Blockchain, gelişmeyi Twitter hesabından şöyle aktardı: “9 Haziran’da Baidu ve Sogou gibi tüm Çinli ara motorları Binance, Huobi ve OKEx borsalarını engelledi.

Çin kripto paralar konusunda birkaç aydır daha sıkı önlemler almaya başladı. Mayıs ayında finansal yetkililer kripto para aktivitelerinde aşırı kısıtlamalara gittiler ve bu da Bitcoin’in tekrardan 30.000 dolar seviyesine gerilemesine neden oldu. Çin, Bitcoin madenciliği ve alım satım işlemlerindeki etkinliği nedeniyle önemli bir ülke olarak dikkat çekiyor. Bu yüzden bu tür kısıtlamaların kripto para piyasalarında çok büyük etkisi oluyor.

Arama motorlarının bu engel adımı, Weibo’nun kripto para influencer’larının hesaplarını banlamasından son gerçekleşti. Weibo, Çin’de çok yaygın olarak kullanılıyor ve Çin’in Twitter’ı olarak biliniyor. Raporlara göre bu hesapların banlanmasının altındaki neden “yasalara ve regülasyonlara uyulmaması”, ancak Weibo tarafından topluluk kurallarıyla ilgili daha fazla bilgi sağlanmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Çin’in bu son adımıyla beraber dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance da Çin’de engellenmiş oldu.

binance

Çin, Xinjiang Bölgesinin Bir Kısmında Bitcoin Madencilik Faaliyetlerini Durdurdu

Çin, Bitcoin alım satımı ve madenciliğine karşı aldığı önlemleri arttıyor. Wu Blockchain’in farklı bir postunda ise Çin’in Xinjiang, Changji bölgesi, kripto para madenciliğinin enerji tasarrufu ve çevre koruması amacıyla durdurulmasını talep ettiğini söyledi: “Çin’in Xinjiang, Changji bölgesi, enerji tasarrufu ve çevreme koruması amacıyla, tüm sanal para birimi madenciliği iş yerlerinden faaliyetlerini durdurmasını istedi. Bitcoin Hashrate’leri düşebilir.

Xinjiang, Çin’deki en önemli üç madencilik bölgesinden biri olarak biliniyor ve bu bölgelerdeki üretimin durması Bitcoin madenciliği hashrate’leri için olumsuz sonuçlanabilir. İç Moğolistan ve Sichuan bölgelerindeki madencilik faaliyetleri daha önceden durdurulmuştu.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin madenciliği endüstrisindeki merkez kaymasını değerlendirmişti: “Benim görüşüme göre, hash gücünün çoğunluğunun ABD’ye ve diğer ülkelere kaymasına neden olacak bir dinamik oluştu.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend