5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Çinli Bitcoin Madencilik Firması BIT Mining, Kazakistan’a Taşınıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Çin kripto endüstrisi üzerine baskı yapmaya devam ederken, ülkenin önde gelen Bitcoin madencilik firması BIT Mining, Kazakistan’a taşınıyor. Firma, ilk parti madencilik makinelerini Kazakistan’a aktardığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çinli Bitcoin madencilik firması BIT Mining, 320 madencilik makinesini Kazakistan’a taşıdığını açıkladı.
  • Firmanın önümüzdeki süreçte 2.600 madencilik makinesini de Kazakistan’a aktaracağı belirtildi.
  • BIT Mining’in taşınma hamlesi, Çin’de gün geçtikçe ardan kripto baskısının ortasında geldi.

Çinli Bitcoin madencilik firması BIT Mining, 320 adet madencilik makinesini Kazakistan’a taşıdığını duyurdu. Firma, makinelerinin 27 Haziran’a kadar çalışır durumda olmasını ve çevrimiçi olarak 18.2 PH/s maksimum hash oranı kapasitesine ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Toplamda 2.600 makineden oluşan ikinci ve üçüncü partinin ise 1 Temmuz’a kadar Kazakistan’a ulaşması bekleniyor. Şirketin kalan madencilik makinelerinin de önümüzdeki aylarda denizaşırı veri merkezlerine aktarılması planlanıyor.

BIT Mining CEO’su Xianfeng Yang konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Vizyonumuzun ve erken hareket avantajımızın, küresel olarak yoğunlaşan düzenleyici ortama yanıt vermede çevik olmamızı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Çin’in Bitcoin Madenciliğine Yönelik Baskısı

BIT Mining’in yurtdışına taşınma hamlesi halihazırda Çin’de yükselen kripto baskısının bir sonucu olarak görülüyor.

Çin Merkez Bankası, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Çin bankalarının ve ödeme kuruluşlarının kripto para ile ilgili işlemleri desteklememesi gerektiğini dile getirdi. Geçtiğimiz haftalarda da Yunnan, İç Moğolistan, Sichuan, Xinjiang ve Qinghai eyaletlerinde Bitcoin madenciliğinin yasaklandığı duyurulmuştu.

Çin’deki bu düzenleyici baskı, Bitcoin hash oranının düşmesine ve kripto para piyasasında sert bir çöküş yaşanmasına yol açtı.

Çin’deki Pek Çok Bitcoin Madencilik Firması Ülke Dışına Taşınıyor

Çin’in kripto üzerindeki baskısı gün geçtikçe artarken; ülkenin Bitcoin madencilik firmaları da operasyonlarını yurtdışındaki daha kripto dostu bölgelere taşımak için seçeneklerini değerlendiriyor. BIT Mining ve Canaan gibi örneklerde görüldüğü gibi, firmaların taşınmak için en çok tercih ettiği ülkelerden biri Kazakistan olarak öne çıkıyor.

İlgili Haber:  ABD'de Yeni Kanun Taslağı Blockhaindeki Dijital İmzaları Tanıyacak

Öte yandan, bazı diğer bölgeler de Çin’den ayrılacak olan Bitcoin madencilerini cezbetmek için çeşitli vaatlerde bulunuyor. Son olarak Miami yetkilileri, eyaletteki ucuz nükleer enerji kaynaklarını örnek göstererek şehrin Bitcoin madencilerinin faaliyet göstermesi adına uygun bir yer olduğunu söylüyor. Miami’yi bir “Bitcoin Başkenti” yapmak istediğini defalarca kez belirten Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in, önümüzdeki süreçte, Bitcoin madencilerini şehre çekmek için yeni stratejiler uygulayabileceği belirtiliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar